kacka_jelin

Souhlasil Kerenskij s názory Lenina?

Rok 1917– souhlasil a podporoval pokusy bolševiků přebrat moc?

Nejlepší odpověď
Lamalam

To by se asi u Pskova nepouštěl do bitvy s bolševiky a poté by neodešel do exilu.

Další odpovědi
marci1

Ne. Podle Kerenskije Lenina podržela nejen německá vláda, ale také ruští monarchisté. Nechali bolševiky svrhnout Prozatímní vládu, ale pak nebyli schopni se s nimi vypořádat. Proto dali ruce pryč od Ruska a nechali je bolševikům napospas. Kerenskij jen plnil ze všech sil své úkoly. Bez pomoci a proti záludným a příliš silným protivníkům neobstál. A na tomto stanovisku i zemřel.
http://www.roz­hlas.cz/brno/u­pozornujeme/_zpra­va/243645

led

Základný rozdiel medzi nimi bol v chápaní premeny spoločnosti.
Lenin – Len násilnou cestou možno zmeniť režim
Kerenskij – Zmena režimu si vyžaduje dlhší čas postupným preberaním moci.

marci1

ad „Lamalam“: bohužel nemám palce. 🙂

Lamalam

já už taky ne…