zzzlatokopka

Souhlasí spotřeba paliva ve vašem autě se spotřebou zapsanou ve velkém TP?

Já se na dálnici dostanu i pod uváděnou spotřebu, ale město jezdím 2litry nad:-((

Nejlepší odpověď
gecco

Když si dávám hóóódně záležet, dostanu se tak 10 % pod uváděnou v TP…
Běžně jezdím cca 20–30 % nad.
A když si dám hóóódně záležet (opačným směrem), pak klidně i za 200–250 %.
___
Výrobci ´kecaj´ – podmínky, podle nichž je udávána spotřeba v TP, jsou ´laboratorní´ – tak se běžně jezdit nedá.

Další odpovědi
anonym

Mám Renault Thalia a jezdím tak jak to píšou ve velkém techničáku.Pouze v zimním období nebo když denně tahám naloženou káru, tak mám o 0,5 litru vyšší spotřebu.

JájsemRaibek

Bohužel u mě to nesouhlasí, jezdím stále ať dělám co dělám za 10 litrů na 100 kilometrů :)
http://www.na­kole.cz/images/f/dis­kuse/7d/l/5016­37-1.jpg

mosoj

Nedodržuješ normu podle které je spotřeba normována.

anonym

Ano spotřeba souhlasí dle TP,jezdím za stejně peněz jak mimo obec ,tak i ve městě,tj,
4,5litu na 100km.Mám diesel.

Drap

Samozřejmě údaje v TP jsou pouze orientační. Záleží na způsobu jízdy, počasí, stavu vozidla a celé řadě dalších faktorů. Spotřeba mě +/- souhlasí, ale samozřejmě jsou tam i odchylky.

Pepa25

TP 5,7 / 3,9 / 4,5 (692/2008A), praxe – odhadem (sleduju skutečnou spotřebu, ne nějakou labarotarní podle metodiky nahrávající automobilkám): 6,5 / 4,2 / 5,0

Na dálnici je to hooodně o způsobu jízdy

honza19hk

Jak kdy,záleží jak tomu dávám čočku.pravdou je, že když mě auto žere 60/100km po silnici a prázdný tak nějaký 2 litry sem nebo tam neřešim.
na dálnici se občas dostanu i na 50litrů ale při 120km a na sedmičku.

zzzlatokopka

Raibeku takové lážoplážo kolo:-DDD

zzzlatokopka

O víkendu jsem jela Žilina – Bratislava a zpět dvojkovou Octavii 1,9TDI za 3,9l tam a zpět za 4,1 🙂 Jela jsem sice pomalu, na tempomat cca 110, ale i tak mě spotřeba potěšila, škoda že ty Octavice jsou nízké:-(((

mosoj

Až budeš měnit filtr pevných částic, tak nám dej vědět kolik jsi ušetřila.

zzzlatokopka

Ten tam nemá:-))) Má poslední model bez toho hnusného filtru. S filtrem jsou většinou 2,0 nebo 1,6.

Ale v podstatě s tebou souhlasím, s tím filtrem se úsporně jezdit nedá, takže je neekologický, pač spotřeba paliva je vyšší.

Pepa25

To je relativní – ten filtr může brát desetinu litru? Já mám dlouhodobou průměrnou spotřebu 5,15 l, většina město nebo dálnice.