Soudní řízení se zastavuje…

Přeji dobrý den, bylo mi doručeno usnesení, že soudní řízení se zastavuje s oddůvodněním, že žalobce nezaplatil soudní poplatek ve stanovené lhůtě .Je zde i odvolací doba. Chci se zeptat, když žalobce zaplatí a odvolá se, jestli bude spor pokračovat a nebo musí podat novou žádost(jedná se o SJM,rozvod byl před 3,5lety). Děkuji za odpověď.Š.

Odpovědi
atriplex

To záleží, jak je to v usnesení uvedeno. Pokud tam není zmínka o tom, za jakých okolností se řízení obnoví, pak je vše ztraceno a musí se podat žaloba znovu. Možnost odvolání je pro účely, kdy je zaplaceno a platba ještě na soud nedorazila a nebo, že vás srazilo auto a pro vážnou překážku jste nemohl zaplatit.

Kráťa

Ano,pokud zaplatí soudní poplatek, řízení by pak pokračovalo. Dala bych si ale pozor, kdy přesně byla žaloba podána. Pokud byl rozvod před 3,5 lety, měli jste do 3 let podat žalobu na vypořádání SJM. Pokud byla podána později platí, že movité věci jsou toho, kdo je má v držení a u nemovitostí každý 1/2.