Fienir

Soudit celou stranu kvůli jednotlivci?

Proč hodně lidí odsuzuje celou stranu na základě chování jednotlivce (člena strany)?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, co konkrétně máš na mysli – ale je-li člen strany nějaký, ostatní členové (pokud jej nevyloučí apod.), zřejmě jeho chování schvalují…

Další odpovědi
mosoj

Stranu soudím až podle jejího postoje k případu.
Doplňuji:
Stejný princip uplatňuji i zde.
Kam se podívám přetvářka.

da ny

Pokud máte na mysli tuto událost:
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/doprava/opi­ly-politik-utekl-od-smrtelne-nehody-kterou-zavinil-foto-z-mista.html
Je to osobní selhání, strana je příliš mladá, aby měla dostatečně prověřené své členy (mám na mysli pracovní výsledky a morálně volní vlastnosti).
Podobné békárny se dějí napříč politickým spektrem :(

Jinak Češi zřejmě hází vše/chny do jednoho pytle :). Málo přemýšlejí a často chybí i tzv. zdravý selský rozum a informace…

anonym

To je práce v týmu, jednotlivec to zkazí všem, ať dělají co dělají.

zjentek

konkrétní systém funguje jako celek a hlavně ty nesmyslné „strany“ maj svý instituce, takže je jasný, že vnitřní jednotlivci nepůjdou proti chodu tohoto mechanismu.
Výjimkou je čr, kde v klidu podryješ základy ideologických principů nějaký „rychlostrany“, páč „na jiný straně“ už máš za odměnu zrady připraveno koryto a „ch.uj s tym“, co si o tvé ideologii myslí občan. Co je ti po něm, když máš koryto.
Což neplatí fšude ..např. tady .. to, že tento web toleruje zjentka, ještě neznamená, že všichni členové se dneska musí ubírat jeho směrem ..stačí počkat a počkat :o :o :o
Doplňuji:
da ny, u podobných událostí, jako uvádíš ty, je ale rozhodující počet použitých lachoutů-
http://www.za­pivem.cz/sites/de­fault/files/sty­les/velky_nah­led/public/eti­keta_lachout_med­.png?itok=CIyd­hg3b

marci1

Soudit ? Asi si uděláme obrázek o tom, jací lidé jsou klíčoví politici ve straně. Zřejmě máš na mysli případ p. Lachouta ( místopředsedy ANO v Táboře ). Strana se od něj distancovala a údajně bude vyloučen. Lidé to berou samozřejmě tak, že strana před volbami lidem slibuje, jaká bude „čistá, poctivá“, co všechno pro lidi udělá ap. a potom se stane toto-smrt člověka. Samozřejmě řídit pod vlivem alkoholu by neměl nikdo, ale když se jedná o klíčového politika strany, tak to lidé berou tak, že je strana „zklamala“. ☹