aniv

Soucasne pripojeni dvou externich USB disku

Potrebuji pripojit soucasne dva externi USB disky (oba jsou WD o kapacite 250GB a 320GB. Muj pocitac je ale nacte – pouze jeden a druhy není videt ani v „tento pocitac“, ani ve spravci disku, po pripojeni do USB se pouze ozyva zvukovym kliknuti. Pokud pripojim jeden z techto disku a s nim soucasne treba flash o kapacite 8 GB, tak obe zarizeni funguji. Ja vsak potrebuji pretahnout soubory z jednoho disku na druhy a takto, pokud nebudou oba disky fungovat soucasne, budu muset pretahovat soubory vlastne dvakrat at uz prostrednictvi flash, nebo pocitace. Poradi někdo?
Doplňuji:
Bohuzel, ani jeden z mych disku nema externi napajeni?

Odpovědi
led

dobré je disky napájať 5v z externého zdroja. USB porty nemusia ´utiahnúť´záťaž diskov. Ja bežne mávam pripojených až 6–7 externých diskov, ale s vlastným 5V napájaním.
Doplňuji:
Ak boli k diskom priložené káble s 2 ´veľkými´USB konektormi prepojených do malého miniusb konektoru, jeden veľký konektor je na dáta a druhý zapichnutý v inom porte (USB zásuvke) je napájací. môže byť zapojený aj v usb zásuvke adaptera 230V/5V

david22

Tak to by mě taky zajímalo! Většina externích disků má jen jeden vývod, a sice USB kabel, kterým se zároveň i napájí. Externí napájení není.

mosoj

USB napájení s tím nemá nic společného. Pokud jsou na USB napájení USB to utáhne. Problém je v tom že ten co není vidět, nemá v počítači vhodný ovladač, který by mu vyhovoval. Je třeba ho na inetu někde sehnat a doinstalovat.

led

mosoj,
môj počítač pozná ovládače a napriek tomu sa to občas stalo. Naozaj ide o záťažovú schopnosť počítača

led

USB 2.0 dáva pomerne malú prúd do 0,5A pri 5V. V prípade viacerých zapojených periférií na týchto portoch sa výsledná prúdová záťaž spočítava a nesmie prekročť maximum na jeden usb obvod. Ak na NB máte viac usb portov na rôznych miestach napr. vzadu a na boku ide o 2 usb obvody – môžte datový zapojiť napr. na bočný a napäťový do zadného portu. Preto sa dodávajú tie zdvojené USB redukcie z veľkého 2×USB (zdroj a dáta) na 1 malý USB (disku).

Vo vašom prípade by pomohol aj prípadný aktívny USB-HUB (rozváděč) s vlastným napájaním a do toho môžte zapojiť oba disky. Počítač sa tak nezaťažuje, ide z neho len jeden usb-kábel a periférie môžu naplno pracovať z rozbodzovača.