Kepler

Současná klasifikace moderního člověka je Homo Sapiens Sapiens, není to příliš domýšlivé?

Jaké by podle vás měl znít váš název?

Nejlepší odpověď
led

Homo Sapiens Sapiens non sapientem
Človek nemúdry

Další odpovědi
annas

Myslím si, že ne. Stále se považuje za moudrého, ale často v negativním slova smylu.

Potvrzuje to Gabriel Laub .

„Homo sapiens se vyvinul nad všechny druhy tvorstva – je už schopen sám sebe jako druh vyhubit.“

https://azcita­ty.cz/gabriel-laub/20554/

anonym

Homo anticomunismus – člověk kriticky smýšlející.

Fm2.0

Já myslel, že to je jen Homo Sapiens (jen jedno „sapiens” v názvu). A tak se mi to zdá příhodné. Neměnil bych to.
Homo Sapiens (popřípadě Homo Sapiens Sapiens, pokud je to tam skutečně dvakrát) pojmenoval vše. Naprosto vše, co existuje, co my známe, se nějak nazývá, vše má své slovo a svou definici (další charakterizující slova). Celá řeč, znaky a pojmenování je výsledkem člověka, takže i pojmenování našeho druhu je správné, takové jaké je. Je to z mozku Homo Sapienta a mě spíš fascinuje, že jediná věc, která pojmenovala sebe sama, je náš mozek, on sám si dal název.
Žádný název není bezdůvodný nebo nesmyslný. Má to vždy svůj důvod, svůj původ.
Znalost slov vede ke znalosti věci. Protože, jak jsem již zmiňoval, vše má své slovo a svou definici, takže znalost něčeho (např. nějakého oboru) znamená jen znalost určitých slov (a jejich významu samozřejmě – ale to jsou zase jen další slova, která doplňují jiná slova).

da ny

Není, schopniosti zůstávají :D
Člověk moudrý vyspělý
Homo sapiens sapiens Linnaeus, 1758
Často se užívá jen homo sapiens :)

„Lidé i národy jednají moudře, až když vyčerpali všechny ostatní možnosti -
Abba Eban“
„Málokdo je tak moudrý, aby si vážil oprávněné výtky víc než falešné chvály. François de La Rochefoucauld“

„…. rozumová inteligence a schopnost mluvit. Člověk je rovněž bytost, která si uvědomuje sama sebe, subjekt socio-historické činnosti a kultury…. „ wiki
A pak, i homo sapiens dokáže navzdory svým schopnostem vyrobit i prostřednictvím přístrojů zmetky a tedy SNADNO i „zmetky“. ;)))

Rokio

člověk moderní

led

annas, ďakujem.