Tyna97

Sony Xperia J nebo Sony Xperia U?

(Už jsem dávala podobnou otázku jen s jinými mobily.)
Jsem si vědoma jejich plusů a mínusu. J má větší display, novější android, lepší baterku…Ale nemá přední foták, je pomaleší. U je opak, a plus ještě nepodporuje SD karty. Vím že bych si měla vybrat sama, ale pokud máte někdo zkušenosti, nejlépe s obouma, tak prosím poraďte :) Je mi šestnáct, mobil mám pořád s sebou, ted mám Nokii 73, u ní 2GB kartu, která mi stačí. Mobil využiju na hudbu, obrázky, pár videí, hry… Fotím zřídka. Předem děkuji za odpovědi :))
Doplňuji:
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/srovnani-produktu--samsung-s5830i-galaxy-ace_-_sony-xperia-j_-_sony-xperia-u/?fromclipboard

Odpovědi
karel4

Samsung galaxi s nebo Lg p 920
Levný výkonný

Bedy

Samsung Galaxy Ace = vyhozené peníze za pomalý nevýkonný křáp – už jen těch 278MB RAm je zoufale málo. Pro normální provoz telefonu s Androidem je potřeba aspoň 512MB RAM, lepší je však víc (aspoň 768MB). Jinak se to brzy začne sekat, bude to nepoužitelné a budou se muset dělat pravidelně hard resety – a to se vracíme do časů starého Symbianu Series 60!

Když na to tak koukám, osobně bych si spíš vybral Sony Xperia J kvůli novější verzi Androidu, možnosti paměťové karty a také větší výdrže baterky. Jinak by měly být papírově oba mobily stejně rychlé, reálně bych řekl, že bude rychlejší J – je tam novější Android, který je trochu úspornější jak 2.3

Ale podívej se, jsem rád, že ses šla zeptat – když si něco vybírá laik, nemusí to dopadnout dobře vždcky… Já ti ze zkušeností můžu říct následující – pokud chceš výkonnější telefon za (prakticky) stejnou cenu, co je Sony Xperia J či U, tak se můžeme podívat na něco jinýho.

Já ti můžu doporučit mobil Nokia Lumia 710 – za stejnou cenu nabídne vyšší výkon (navrch systém Windows Phone je úspornější, jak Android) a hlavně třeba má i tu přední kameru, kterou ráda oceníš.
A určitě věřím, že máš facebook nebo Twitter – jistě oceníš výbornou propojenost mobilu se sociálními sítěmi – snadný a rychlý sdílení fotek, videí, událostí, apod. Prostě vše co k sociálním sítím patří.
Píšeš, že mobil využiješ na hry – Windows Phone ti nabídne řadu aplikací a her, ale taky výbornej portál Xbox Live, kde můžeš hrát pěkný pořádný hry…

Pokud by se ti Nokia Lumia 710 nelíbila, doporučím ti HTC Radar. Ten je prakticky stejný, jen má nevýhodu – baterku má napevno, nelze ji vyjmout a vyměnit.

Klidně mi napiš do vnitřní pošty a můžu ti pomoci vybrat ten pravý mobil pro tebe. Stačí jen napsat 🙂

anonym

Doporučil bych z těch dvou spíše xperia U , … jednak proto že je levnější, výkonější (4 jádrový procesor versus dvoujádrový)

Xperia J je vlastně pouze tenčí o pár milimetrů jinak žádná výhra.
Doplňuji:
platformě WP doporučuji se vyhnout, jednak proto že podpora ze všech stran je mizerná ačkoliv příznivci tohle raději zamlčují. Android dominuje mobilnímu trhu a tomu také odpovídá široká podpora i nabídka levných a kvalitních aplikací a her.