Zvědavý

Song vs Melodie – co je podle vás lepší

Song s textem, nebo pouze krásná melodie ??

Nejlepší odpověď
Hamon

Strašný text dokáže zabít sebelepší melodii. Naopak, z průměrné odrhovačky lze krásným textem udělat třeba romantickou píseň.

Další odpovědi
Hlada

Song je totéž, jako když se kdysi mikulášské říkalo jolka.
Fuj.

ptáč

Jestli strašný text dokáže zabít sebelepší melodii, tak ji zabíjí všichni umělci. http://www.di.fm/
http://www.screamer-radio.com/download/

Kelt

Nejde na to odpovědět jednoznačně. Interpret dokáže pokud má dobrý text a dobré předpoklady udělat z písně hit, a na druhé straně jsou melodie, který by otextováním a nějakým zpěvem ztratily své kouzlo. A když se zhudební nějaká báseň, třeba tak vejde více v podvědomí. Zde mne napadájí Kainarovy verše a jeho zhudebnění Vladimírem Mišíkem – Stříhali do hola malého chlapečka, nebo Láska je jako večernice – Variace na renezanční téma je správný název od Vl. Hraběte – nádhera, ale báseň asi nikdo nezná. A opačný případ – první melodie a pak song – Píseň z filmu Tři oříšky pro Popelku a její podoba zazpívaná Ivetou Bartošovou. Tak co je lepší? Guláš a pivo. Někdy je dobré to a někdy to druhé, ale když je dobré obojí, je to skvělé. A zde to bude asi stejné. Ale každý to bude brát subjektivně podle sebe.