led

Som po právnej stránke bezdomovec?

Ak si postavím mobilný dom, niečo na spôsob ako vidíme v amerických filmoch, tj aj so všetkými inžinierskými sieťami (elektrika, plyn, voda) a trvale v ňom budem bývať.
Potrebujem na takýto dom stavebné povolenie?
Som v takomto prípade pre úrady bezdomovec bez riadnej adresy?
Alebo môžem mať uvedenú ako trvalé bydlisko adresu môjho pozemku, kde stojí tento „mobil“?
Môžu mi pri pevnom pripojení vody počítať aj dažďovú vodu zo strechy?
Ako je to v tomto prípade zákonom ošetrené?
Doplňuji:
A tak som sa tešila, že odídem z mesta a dožívať jeseň života v mobile…
Pokračovanie v diskusii.

Nejlepší odpověď
Drap

Musí být na to povolení. Všechny přípojky a připojení musí být povoleny stavebním úřadem. Pokud nedostaneš / a asi ne, protože je to dočasná stavba/ domovní číslo, tak lze se přihlásit na obecní úřad a právně být bezdomovec. Jako doručovací adresu lze uvádět i mobilní dům.

Další odpovědi
briketka10

taky by se mi to líbilo moc, jako výhodná
investice na mou zahrádku a potom bych
mohla tento domeček pronajímat žejo :))

Bernie

Stavební povolení jen ve formě oznámení a ÚR.
trvalé bydliště je každého věc, kde se přihlásí.
jestli to myslíš kvůli exekutorům, těm je jedno, vlezou kamkoliv.
Záleží, zda je v místě kanalizace a kam je voda z okapů zavedená.

Illines

Ja si myslim led,ze ten kdo ma strechu nad hlavou za sve penize ,neni bezdomovec.Jinak koupe pozemku se sitema,je uz vlastnictvi a postavit tam mobilni domek na trvale bydleni s povolenim obce,neni takovy problem.Firmy ktere,prodavaji tyto domky,ochotne poradi a pokud vim,ve svete to frci a je to z uspornych duvodu,neplati se ani dan rocni z domku.Jen ten pozemek-je trochu obtiz penezne,ci se dohodnout na uradu.Ale i to se da,jsem zastancem tohoto bydleni,mam dost pratel,ktery takto bydli a jsou spokojeni.

led

Ďakujem všetkým, ktorí sa vyjadrili k tejto otázke.

led

Čítala som o tomto type bývania ako jedno riešenie bytovej otázky u nás.
Veď predsa aj obyvatelia vodných domov hausbootov či už v ČR, i u nás ich je veľa, ktorí v nich trvalo bývajú, sú teda vlastne bezdomovci?

Drap

Vím o jedné paní, která si postavila dva tyto domy. Měla nějaké problémy s připojením,. Tuto otázku taky řešila, nevím jak to dopadlo na konec, ale dohoda s obcí, v jejímž katastru to má postavené, byla taková, že dostane evidenční číslo jako chata a bude hlášená tam. Nemohu ale říct, jak to skončilo. Dlouho jsem s ní nemluvil

led

Ďakujem.
vidíte, ako to dopadne, keď sa niekto rozhodne zbaviť svojho minulého života.

Ladič pian

…ako trvalé bydlisko adresu môjho pozemku,… máte svůj pozemek, jste svůj pán. Pozemek má hodnotu 3 melcky ale nemáte na chleba.

led

Ad Ladič pian,
Bezdomovec nemusí znamenať človeka bez príjmu, znamená to človeka bez úradnej adresy bývania bez trvalého bydliska…
Takže opísaný prípad človeka bez trvalej adresy, môže byť aj multimilionár, v právnom poňatí je bezdomovec – nie chudobný bezdomovec, ale bohatý bezdomovec.
PS.
Nebojte sa o mňa, ani jeden prípad nie je môj.