dablice

som obcen slovenskej republiky s trvalim pobytom v Praze vystavia mi v Praze cestovni pas ? alebo musim na Slovensko?

Nejlepší odpověď
arygnoc

musíte na slovensko.
ambasáda vystavuje iba pas s platnosťou 30 dní (dočasný cestovný doklad).

pas nemôže za vás nikto vybrať, musíte ho vybrať osobne.
dá sa urobiť i na počkanie.

;-Q

Další odpovědi
gecco

Zeptej se na ambasádě Slovenska v Praze ( http://www.mzv­.sk/servlet/con­tent?MT=/App/WCM/ma­in.nsf/vw_ByID/ID_CAC­D708CB9D56CF2C1257635003­36AEF_SK&Open­Document=Y&LAN­G=SK&MENU=slo­venske_zastupi­telstva-vsetky_zastupi­telstva&TG=Blan­kMaster&URL=/Ap­p/QMSOrgDirSk­.nsf/(vw_ByID)/C1257031­003758C6C125703100376D8E ), ale obvyklou praxí je, že v zahraničí se vydávají pasy jen těm občanům, kteří tam o ně nějakým způsobem přišli – aby se mohli vrátit ´domů´…
😉