Jahoda

Solární lampičky.

Zdravím!

Nedávno jsem koupila solární lampičku (jednu, protože víc zatím nemají). Jsou to takové ty, které se zapíchnou do květníku, nebo záhonku a přes den to červá sluneční světlo. V noci by to tedy mělo svítit. U nás je tma kolem deváté hodiny večerní a v tuto dobu je vidět, že to svítí. Jenže… Kolem jedenácté hodiny večerní to už nesvítí. Zespod lampičky je vypínač a tak jsem koukala, jestli je to na ON. Bylo to. Tak nevím. Prodávají to bez krabičky, takže nic napsaného není. A v obchodě jsem se nezeptala.

Má otázka tedy zní, jako dlouho by ta lampička měla svítit?

Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
panenka

My jí máme už 14 dní a zatím nám svítí.

Další odpovědi
PostApMan

Nejsem fyzik ani matematik, takže Vám nevypočítám jak dlouho musí být na slunci a jak dlouho po tom bude svítit, ale mám to samé na chodníčku na zahradě, přes den na to cca 5 hodin svítí sluníčko…následně to svítí až do východu slunce. Takto furt dokola – v podstatě zatím nezhasla, změnil bych polohu aby na lampičku svítlo slunce co nejdéle.

martina1

Záleží na kvalitě.Zkuzte kouknout jaké v nich jsou baterky,třeba mají malou kapacotu a po nabití,tak dlouho nevydrží.Já mám několik lampiček z Polska a uklidila jsem je jen na zimu a stále svítí i ve tři ráno.Pak na střídačku zháší.Vím to proto,že v noci vstávám k malému,tak mám přehled.Jinak ji reklamujte,protože když neobsahuje základní informace,tak není asi vše v pořádku.

ReHu

Jak která.
Jedna mi vydrží svítit téměř celou noc, jiná, nebyla vidět vůbec už kolem 22.hod.
Záleží na použitém solárním panelku, baterii a žárovičce.

blesk26

U těchto výrobků hodně záleží, jestli se jedná o dražší kvalitní zařízení, nebo o laciný šmejd. Měl jsem jednou tu čest s lacinými a fungovaly pouze jako ozdoba přes den :(

elektrikář

Záleží na kvalitě solárního článku, době osvícení, a kapacitě akumulátoru. Pokud to nesvítí alespoň 6 hodin šel bych to vrátit.