Avatar uživatele
Jahoda

Solární lampičky.

Zdravím!

Nedávno jsem koupila solární lampičku (jednu, protože víc zatím nemají). Jsou to takové ty, které se zapíchnou do květníku, nebo záhonku a přes den to červá sluneční světlo. V noci by to tedy mělo svítit. U nás je tma kolem deváté hodiny večerní a v tuto dobu je vidět, že to svítí. Jenže… Kolem jedenácté hodiny večerní to už nesvítí. Zespod lampičky je vypínač a tak jsem koukala, jestli je to na ON. Bylo to. Tak nevím. Prodávají to bez krabičky, takže nic napsaného není. A v obchodě jsem se nezeptala.

Má otázka tedy zní, jako dlouho by ta lampička měla svítit?

Děkuji 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, elektrikář před 4976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

My jí máme už 14 dní a zatím nám svítí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
PostApMan

Nejsem fyzik ani matematik, takže Vám nevypočítám jak dlouho musí být na slunci a jak dlouho po tom bude svítit, ale mám to samé na chodníčku na zahradě, přes den na to cca 5 hodin svítí sluníčko…následně to svítí až do východu slunce. Takto furt dokola – v podstatě zatím nezhasla, změnil bych polohu aby na lampičku svítlo slunce co nejdéle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Záleží na kvalitě.Zkuzte kouknout jaké v nich jsou baterky,třeba mají malou kapacotu a po nabití,tak dlouho nevydrží.Já mám několik lampiček z Polska a uklidila jsem je jen na zimu a stále svítí i ve tři ráno.Pak na střídačku zháší.Vím to proto,že v noci vstávám k malému,tak mám přehled.Jinak ji reklamujte,protože když neobsahuje základní informace,tak není asi vše v pořádku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak která.
Jedna mi vydrží svítit téměř celou noc, jiná, nebyla vidět vůbec už kolem 22.hod.
Záleží na použitém solárním panelku, baterii a žárovičce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blesk26

U těchto výrobků hodně záleží, jestli se jedná o dražší kvalitní zařízení, nebo o laciný šmejd. Měl jsem jednou tu čest s lacinými a fungovaly pouze jako ozdoba přes den :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Záleží na kvalitě solárního článku, době osvícení, a kapacitě akumulátoru. Pokud to nesvítí alespoň 6 hodin šel bych to vrátit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek