Funna

nešokuje…o tomhle se mluvilo už těsně po revoluci…není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu…začátek určitě nebyl jen spontální akce, tu by přece dokázali potlačit – viz rok 68, ale smůla byla, že velký ruský bratr byl už po perestrojce a už se sem nehrnul…
a to, co tam čtu jako celek, si dnes, když už se to stalo, vymyslím taky, když budu chtít být zajímavá…

Kepler

Ta „analýza“ mě vůbec nešokuje. Tak dobrý analytik jako pan Dojejší sice nejsem a s úpěchem můžeme pochybovat o jeho objektivnosti, když ho komáři věznili tak dlouho. Nicméně podobných teorií jsem si přečetl víc a od více osob, možná je to pravda. Podle mého názoru to byla spontánní reakce na prohlášení Gorbačova, že se nemá vojensky zasahovat proti hnutím v jiných zemích. Tím komáři přišli o podporu od SSSR a zůstali jako kůl v plotě. Stejně si to uvědomili ve všech státech „socialistického tábora“, tedy vazalských zemích od Balkánu až po Polsko a to nezávisle na sobě. Disent nehodlal tuto šanci promarnit. Rozpad SSSR nastal až o dva roky později.

Klaproth

Bývaly komunista prezidentem, bývalý komunista premiérem. Proč by mě to mělo šokovat?

ivzez

Ne.

ten který je

Nešokuje.Knihu jsem četl,jen některé pasáže mi přijdou přehnané.

Pepa25

Šokuje mě, že někdo může názory konspirátorů jako jsou M. Dolejší nebo P. Cibulka šířit …