Losman

Softwarový audit a policie ČR?

Mám dotaz, zda někdo neví, jakým nástrojem provádí policie ČR kontrolu software v pc, případně zda je schopna nalézt i záznamy o programech, které v minulosti byli nainstalované a nyní jsou odinstalovaně. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Jaký program používají nemám zdání…
Ale pokud jde o odinstalovaný SW – záleží na ´kvalitě´ odinstalace – pokud ji udělá ´profík´, nenajde nikdo nic – obecně nelze odpovědět.

Další odpovědi
Quimby

Řekl bych, že policie hledá i smazané programy.

Ještě pro doplnění gecca:
Většina programů po sobě všechno nesmazává, například uložené nastavení, záznamy v registru… jsou programy, které to pak domažou.

Ještě technická poznámka – když něco smažeš, tak to disk většinou nesmaže, pouze to označí jako prázdné místo, poté se to přemaže novýma datama. Člověk co se v tom vyzná pak tedy může s pomocí programů najít i smazané soubory, pokud se ještě nestihly přepsat něčím jiným.

McArthur

Předně Policie ČR může něco hledat jen na základě soudního povolení. Pokud ho nemá, tak se v počítači hrabat nemůže. Pokud ho má, tak může najít i to, co si myslíš, že bylo dávno smazané. Ostatně to píše Quimby. A nehledají se ani tak programy, spíš konkrétní data.

Pojem „softwarový audit“ je spíše pro firmy a instituce. Má jim dát přehled, co je kde nainstalované na počítačích a předejít tak případným problémům s nedostatečně vytíženými zaměstnanci, kteří si následně dělají ze služebního počítače svůj soukromý.