Tw!st

Software pro kontrolu veltilátorů ?

Dobrý den, chtěl bych si manuálně nastavovat na kolik % poběží ventilátor např při hraní na 100%, při práci si nastavím 50% a přes noc když budu např něco stahovat tak aby nebyl hlučný tak třeba si dám na 20%.Nemůžu žádný takový program najít. mám windows 7, základní desku asus P5B a nevím jestli je potřeba i verze biosu, jestli je tak mi do odpovědi napište a já to do doplnění zjistím, díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Pozor! Pokud neumíte nastavovat větráky tak to může mít o fatální následky – převaření počítače v v lepším případě a v horším ti to může v pohodě i chytnout – byl jsem svědkem takového testu.

Lze to nastavit několika způsoby,

v BIOSu hledej položku Fun, Fun control, atp. a tam si nastavíš co a jak.
Dále existuje program Fun control který umí větráky nastavit přes desktop – Windows. – Věřím v tom že si ho dokážeš ten program najít.

Další odpovědi
cochee

Nechce se mi teď prohlížet specifikace MB Asus P5B, ale faktem je, že pokud mají být větráky řízeny, musí poskytovat desce signál o otáčkách, takže pohledem zjisti, jestli konektory pro ventilátory jsou třípólové (je signál) nebo dvoupólové (není signál) a rovněž jestli z oněch větráků taky vedou tři vodiče. A jinak podle l564, akorát mu poopravím slovíčko „FUN“ – to je „legrace,“ ventilátor je „FAN.“