Avatar uživatele
Tw!st

Software pro kontrolu veltilátorů ?

Dobrý den, chtěl bych si manuálně nastavovat na kolik % poběží ventilátor např při hraní na 100%, při práci si nastavím 50% a přes noc když budu např něco stahovat tak aby nebyl hlučný tak třeba si dám na 20%.Nemůžu žádný takový program najít. mám windows 7, základní desku asus P5B a nevím jestli je potřeba i verze biosu, jestli je tak mi do odpovědi napište a já to do doplnění zjistím, díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4037 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pozor! Pokud neumíte nastavovat větráky tak to může mít o fatální následky – převaření počítače v v lepším případě a v horším ti to může v pohodě i chytnout – byl jsem svědkem takového testu.

Lze to nastavit několika způsoby,

v BIOSu hledej položku Fun, Fun control, atp. a tam si nastavíš co a jak.
Dále existuje program Fun control který umí větráky nastavit přes desktop – Windows. – Věřím v tom že si ho dokážeš ten program najít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Nechce se mi teď prohlížet specifikace MB Asus P5B, ale faktem je, že pokud mají být větráky řízeny, musí poskytovat desce signál o otáčkách, takže pohledem zjisti, jestli konektory pro ventilátory jsou třípólové (je signál) nebo dvoupólové (není signál) a rovněž jestli z oněch větráků taky vedou tři vodiče. A jinak podle l564, akorát mu poopravím slovíčko „FUN“ – to je „legrace,“ ventilátor je „FAN.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek