vímto

Software k ověření pravosti OS

Dobrý den.Při každém spuštění PC se mi zobrazí program,který mě chce zkontrolovat os jestli je legální.Viděl jsem to už u jednoho pc,který měl černou plochu a muselo se klikat na tlačítko vyřešit později,když se spouštěl.Nevím,zda je os legální.Byl kupován z aukra od soukromého prodejce.Nechci,a­bych měl černou plochu a abych na něco musel klikat.Takže se ptám,jak tento program vymazat nebo vypnout.Počítač byl dost drahý,tak nechci ještě kupovat OS.Počítač má windows xp profesional.Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Pro HLADA.A kde se ten program maže.Nevím,kde ho hledat.

Nejlepší odpověď
arygnoc

najjednoduchšie je preinštalovať a legalnym OS.
pokiaľ budete pátrať na nete, nájdete návod (nelegálny) ako wokna zlegálniť, resp. ako tú kontrolu obísť.

OS nekupovať na nete, iba v kamennom obchode a s certifikátom.

Další odpovědi
Hlada

Nejspíš máte nainstalovaný Windows Genuine Advantage, který jste stáhnul s aktualizacemi. Smažte to. V centru zabezpečení zakažte automatické aktualizace. Nastavte volbu Oznamovat, ale aktualizace nestahovat ani neinstalovat. Až se vám bude chtít zase vnutit do počítače, tak ho odškrtněte a v následujícím okně zadejte volbu v tom smyslu, aby vás už víckrát neotravoval.
Doplňuji:
Nevím, jestli může být ještě jinde, já ho mám v Doc. and Sett./All Users/Data aplikací. Nejjednodušší je dát ho vyhledat (Start/Hledat).

Michal Kole

Z aukra to nebude moc legální.

Podívej se na web Microsoftu: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows/genuine