okoun

SodaStream co2

Dobry den, mam problem z vyrobnikem sody sodastream.V ob­chode sem si nechal vymenit prazdnou co2 bombicku za novou, ale po vlozeni zpet do pristroje to NEJDE.Poradte prosim.(pristroj je v poradku)

Nejlepší odpověď
Pájo

Ujistěte se, že Vám v obchodě dali opravdu stejnou CO2 bombičku (originální – vhodnou pro Váš typ), chyba může být právě v ní… zvláště, pokud výrobník sody před výměnou fungoval. Každopádně vyzkoušejte ještě bombičku jinou (může být vadná). Pokud to nebude bombičkou, může být chyba v montáži bombičky do přístroje. Ujistěte se, že jste ji tam dal správně. Pokud i to je ok, pak je chyba v přístroji.
Nevím, jaký je tam mechanismus… ale nejspíše Vám tam špatně funguje součástka, která stlačuje kuličku CO2 bombičky dovnitř a tak se z ní neuvolní plyn. Pokud je ještě v záruce, nechejte si vyměnit tento vadný kus za nový (nebo za nový přístroj). Pokud už přístroj v záruce není, šel bych se podívat do obchodu na stejný výrobek a podíval se, co je na Vašem v porovníní s tím funkčním oprotřebováno, ulomeno ap.. a pokusil se opravit si to svépomocí. Využít také můžete pozáruční servis, je to ale vše otázkou ceny, zda se to vyplatí.