Avatar uživatele
DIH

Sodastream

myslíte že nápoje Sodastream s jejich sirupy jsou zdravější než ostatní limonády..?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3931 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

nejsou a nikdy bych si ten přístroj
nekoupila je to zbytečnost za drahé
peníze ! piju jen vodu z kohoutku a
k tomu si do ní dávám limetku je to
o mnoho zdravější než nějaké bubliny :(
Doplňuji:
no my cochee,
tady máme vodu téměř kojeneckou
v Pardubicích a je moc a moc dobrá
jestli si do ní dávám cokoliv ti může
být putna mě to hodně chutná 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

U sirupů je nutné koukat na složení – řada je slazena nezdravými až nebezpečnými sladidly, jako jsou cyklamáty, aspartam, acesulfam či sacharin nebo obsahují nebezpečné konzervanty. I tak se dají vybrat sirupy, které jsou slazeny buď cukrem klasickým (sacharóza) nebo ovocným (fruktóza) a jsou bez konzervanty.

Jinak já si do takto vyrobené sody dávám i ty obyčejné sirupy, které koupím v samoobsluze, které jsou bez těch škodlivých přísad. Jen jsou méně husté a tak člověk té vody musí udělat míň a naopak sirupu tam nalít víc.

Ale určitě čerstvá sodovka nebo limonáda je lepší, než ta z obchodu, protože kdo ví jak je stará a v jakých podmínkách byla skladována a převážena.
Doplňuji:
Bohužel na lahvích toho sirupu nejsou přísady značeny éčky. Jinak těch bezpečných éček je ve skutečnosti víc než těch škodlivých, byť se to na první pohled zdát nemusí. I takový oxid uhličitý, prakticky neškodná látka, má své označení E – a to E290.

Tak určitě čerstvá voda z vodovodu bez bublinek je zdravější a možná i lepší, než ta bublinková, přesto občas si člověk chce dát nějakou změnu.
A takový vymačkaný citron nebo limetka v sodě má taky něco do sebe 🙂

Upravil/a: Bedy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Sodastream je prachobyčejná sodovka (česky) resp. sifón (moravsky), na ní/něm nic zdravého nebo nezdravého není. A na ty sirupy se koukni na jejich etikety. Mělo by tam být složení. Čím míň „E,“ tím méně škodlivé.
Doplňuji:
huxa a bedy: o neškodnosti menšiny či většiny éček se dá polemizovat, například na seznamu potenciálních alergenů jsou i tak neškodná éčka jako včelí vosk či vitamin B3. Ale to už jsme od původní otázky daleko, spíše jsem chtěl ještě dodat, jak tady dámy pijí kohoutkovici s citronovou šťávou a sodovka se jím zdá být blivajz – já bych do sebe tolik obyčejné vody třeba nedostal, bublavka mi chutná daleko víc a z citronované vody ve stejném objemu bych měl pořádně překyselený žaludek. Tož tak, každý pes, jiná ves.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Tak to opravdu nevím, ale pro mě je nejlepší čistá voda s citrónovou nebo limetkovou šťávou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Nemůžeš něco porovnávat s něčím. Jako by ses ptal, jestli je smažák zdravější než ostatní smažené jídla, prostě nemůžeš porovnávat s ničím, resp. s něčím neurčitým.
Doplňuji:
jsem rád, že bedy cocheeovu blbost o Éčkách uvedl na pravou míru, ještě dodám, že i třeba klasický karamel má svoje číslo s E :)

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

briketka10: šak mi to je putna, já jen dávám svůj pohled na to, sto lidí, sto názorů 🙂

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek