DIH

Sodastream

myslíte že nápoje Sodastream s jejich sirupy jsou zdravější než ostatní limonády..?

Nejlepší odpověď
briketka10

nejsou a nikdy bych si ten přístroj
nekoupila je to zbytečnost za drahé
peníze ! piju jen vodu z kohoutku a
k tomu si do ní dávám limetku je to
o mnoho zdravější než nějaké bubliny :(
Doplňuji:
no my cochee,
tady máme vodu téměř kojeneckou
v Pardubicích a je moc a moc dobrá
jestli si do ní dávám cokoliv ti může
být putna mě to hodně chutná 😁

Další odpovědi
Bedy

U sirupů je nutné koukat na složení – řada je slazena nezdravými až nebezpečnými sladidly, jako jsou cyklamáty, aspartam, acesulfam či sacharin nebo obsahují nebezpečné konzervanty. I tak se dají vybrat sirupy, které jsou slazeny buď cukrem klasickým (sacharóza) nebo ovocným (fruktóza) a jsou bez konzervanty.

Jinak já si do takto vyrobené sody dávám i ty obyčejné sirupy, které koupím v samoobsluze, které jsou bez těch škodlivých přísad. Jen jsou méně husté a tak člověk té vody musí udělat míň a naopak sirupu tam nalít víc.

Ale určitě čerstvá sodovka nebo limonáda je lepší, než ta z obchodu, protože kdo ví jak je stará a v jakých podmínkách byla skladována a převážena.
Doplňuji:
Bohužel na lahvích toho sirupu nejsou přísady značeny éčky. Jinak těch bezpečných éček je ve skutečnosti víc než těch škodlivých, byť se to na první pohled zdát nemusí. I takový oxid uhličitý, prakticky neškodná látka, má své označení E – a to E290.

Tak určitě čerstvá voda z vodovodu bez bublinek je zdravější a možná i lepší, než ta bublinková, přesto občas si člověk chce dát nějakou změnu.
A takový vymačkaný citron nebo limetka v sodě má taky něco do sebe 🙂

cochee

Sodastream je prachobyčejná sodovka (česky) resp. sifón (moravsky), na ní/něm nic zdravého nebo nezdravého není. A na ty sirupy se koukni na jejich etikety. Mělo by tam být složení. Čím míň „E,“ tím méně škodlivé.
Doplňuji:
huxa a bedy: o neškodnosti menšiny či většiny éček se dá polemizovat, například na seznamu potenciálních alergenů jsou i tak neškodná éčka jako včelí vosk či vitamin B3. Ale to už jsme od původní otázky daleko, spíše jsem chtěl ještě dodat, jak tady dámy pijí kohoutkovici s citronovou šťávou a sodovka se jím zdá být blivajz – já bych do sebe tolik obyčejné vody třeba nedostal, bublavka mi chutná daleko víc a z citronované vody ve stejném objemu bych měl pořádně překyselený žaludek. Tož tak, každý pes, jiná ves.

marci1

Tak to opravdu nevím, ale pro mě je nejlepší čistá voda s citrónovou nebo limetkovou šťávou.

huxa

Nemůžeš něco porovnávat s něčím. Jako by ses ptal, jestli je smažák zdravější než ostatní smažené jídla, prostě nemůžeš porovnávat s ničím, resp. s něčím neurčitým.
Doplňuji:
jsem rád, že bedy cocheeovu blbost o Éčkách uvedl na pravou míru, ještě dodám, že i třeba klasický karamel má svoje číslo s E :)

cochee

briketka10: šak mi to je putna, já jen dávám svůj pohled na to, sto lidí, sto názorů 🙂