socialniho pojisteni na Slovensku

Ahoj, nevite nekdo kolik procent z hrube mzdy predstavuje socialni pojisteni na Slovensku. V CR je to 34%, jaka je slovenska obdoba?
Diky za odpoved

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Na Slovensku zaměstnavatel za svého zaměstnance navíc odvede na sociálním pojištění 4 731 Sk (tj. 25,2 %) a na zdravotním pojištění 1 877 Sk (tj. 10 %), celkem tedy 6 608 Sk. Z celkových mzdových nákladů ve výši 25 369 Sk si zaměstnanec přinese domů 14 673 Sk, tedy 57,8 %.

Další odpovědi
standa

To Miroslav:

🙂 už to nejsou slovenské koruny, ale eura 🙂