sociální turistika

Co je to sociální turistika? Jaké má znaky?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jen doplním ,že se nejedná pouze o lidi s postižením,ale také o mladé lidi,lidi důchodového věku,rodiny s dětmi,kteří nemají dostatečné finance.
Doplňuji:
mimosezónní turistika a tzv. sociální turistika zaměřená na cestování seniorů, osob s handicapem a sociálně slabších osob

zdroj:http://www.seh­nalova.cz/cla­nek/aktuality-nejen-z-evropskeho-parlamentu--5-tyden-2010-2-8.html

Další odpovědi
annas

Sociální cestovní ruch – turistika. Tímto pojmem je označován cestovní ruch osob se zdravotním postižením.
Je chápán jako cestovní ruch se zaměřením na sociálně potřebné občany. Liší se tak od
obecného vnímání pojmu sociální cestovní ruch, kde si účastníci hradí jen část výdajù, případně se všechny výdaje uhradí
ze společenských spotřebních fondù.

Chtěla jsem odpověď smazat, protože vlastně píši totéž, jenže to nešlo.

Zdroj: http://www.projekt-beskydy.cz/fi­les/k80_slovni­cek_pojmu.pdf

atriplex

Turistika zaměřená na lidi se zdravotním postižením.