Muflik

Je potřeba vyplnit v následujícím měsíci novou žádost o příspěvek na živobytí poté, co mi byl odňat, nebo se sám obnoví?

Před měsícem jsem si podal novou žádost o příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení – hmotné nouze. Proběhlo u mne v nedávné době sociální šetření v domácnosti. Aktuálně mi doplatek na bydlení byl odejmut z důvodu přeplatku 1.tis.Kč.na el.energií. Je potřeba vyplnit v následujícím měsíci novou žádost, nebo se doplatek na bydlení obnoví po uplynutí doby, kdy vznikl přeplatek mající vliv na rozhodné skutečnosti? Návštěva sociální pracovnice při místním šetření se bude muset během krátké lhůty u opětovné žádosti doplatku na bydlení zopakovat, znovu hned následující měsíc po sobě nebo bude platit ten podepsaný spis již z minulého týdne, že u mne již byla a je uložený ve spisové složce u úřednice?

Odpovědi
Drap

Zeptej se konkrétní pracovnice. Záleží na nich. Kontrolu může dělat i každý měsíc.
p.s. Otázka končí otazníkem!

Kepler

Ty příplatky a jejich výše se vyhodnocují vždy čtvrtletně. Tedy rozhodné období je čtvrtletí. Závisí to samozřejmě na celkových příjmech domácnosti, počtu jejich členů a nákladů na bydlení. Vše se musí doložit. Po uplynutí rozhodného období mohou být dávky vyplaceny zpětně.