Florinka

sociální poj.

plánuju v nejbližší době odletět za parcí do anglie, zdravotní si budu platit sama, ale nevim jak se sociál, myslim si, že by to za mě měl odvádět zaměstnavatel, ale jestli se to počítá i v čr?! nerada bych pak měla v čr dluh

Nejlepší odpověď
anonym

Zdravotni i socialni si budete muset platit v zahranici. Pokud nebudete sama na sebe v Anglii podnikat , tak to za vas zaridi vas novy zamestnavatel v Anglii.
V CZ budete muset vsechno ale nahlasit + vratit karticku pojisteni.

  • iv-