rosa

Sociální a zdravotní pojištění podnikatele

V letošním daňovém přiznání – za rok 2009 se neúčtuje zdravotní a sociální pojištění do nákladů? Nebo se to změnilo?

Odpovědi
-

toto je perfektni sluzba zdarma, kde Vam vyplni formulare vcetne priloh + socialni a zdravotni – http://www.on­linepriznani.cz/
takze takto to zjistite a jeste to budete mit kompletne pripraveno.

Zdroj: www.onlinepriz­nani.cz

standa

Pokud je pod pojmem ´účtovat do nákladů´ myšleno ´uplatnit jako daňově uznatelné výdaje´, pak lze se 100% jistotou říci, že
„sociální a zdravotní pojištění“ se VŽDY v minulosti účtovalo do nákladů a totéž musí platit i do budoucna…, pokud nenastane revoluce v daňové politice 🙂

§ 24/2.f) zákona o daních z příjmu

Výdaji… jsou také POJISTNÉ NA SOCIÁLNÍ zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a pojistné na všeobecné ZDRAVOTNÍ pojištění hrazené zaměstnavatelem podle zvláštních právních předpisů).

Toto pojistné a příspěvek jsou u poplatníků, kteří vedou účetnictví, výdajem (nákladem), jen pokud byly zaplaceny, a to nejpozději do konce měsíce následujícího po uplynutí zdaňovacího období nebo jeho části. Pokud je daňový subjekt povinen podat podle tohoto zákona nebo zvláštního právního předpisu daňové přiznání v průběhu zdaňovacího období, jsou toto pojistné a příspěvek výdajem (nákladem) pouze tehdy, budou-li zaplaceny do termínu pro podání daňového přiznání. Toto pojistné a příspěvek zaplacené po uvedeném termínu jsou výdajem (nákladem) toho zdaňovacího období, ve kterém byly zaplaceny, pokud však již neovlivnily základ daně v předchozích zdaňovacích obdobích. Obdobně to platí pro právního nástupce poplatníka zaniklého bez provedení likvidace, pokud toto pojistné a příspěvek zaplatí za poplatníka zaniklého bez provedení likvidace.