ClarissV

Sociální a zdravotní pojištění během cestování?

Dobrý den jak to mám se sociálním a zdravotním pojištěním, když budu odjíždět do Indie a mám na rok přeruřené studium a budu dávat výpoveď v částečné přivídělkové práci, která mi nevydělává ani 5000kč měsíčne, jsem momentálně vedená na úřadu práce, ale odhlásím se z důvodů cestování. Mohl by někdo pomoci jak to v této situaci budu mít? Děkuji

Odpovědi
ivzez

Sociální pojištění není povinné, hradit je nemusíte.
Jenom se Vám nepojištěná doba nikam nezapočte.
___

Ohledně zdravotního pojištění se obraťte na svou zdravotní pojišťovnu.

Pravděpodobně se budete muset písemně odhlásit z našeho zdravotního
systému, do 8 kalendářních dnů po odjezdu zaslat pojišťovně kartičku pojištěnce a do /8 kalendářních dnů po návratu pojišťovně doložit, že jste zdravotní pojištění hradila jinde/jinak (dokládá se potvrzením od toho, komu se pojistné platí).

To, co k zdravotnímu pojištění uvádím výše, si ještě ověřte
u své zdravotní pojišťovny. Závisí to mj. i na smlouvách uzavřených
s různými zeměmi → nevím, jaké smlouvy máme uzavřeny s Indií.