socialka-pravní ochrana

poradíte mi někdo prosím.mám více otazek.mám detsko přes2roky,otec mi dělá samé naschváli,dcerku mi nepřebaluje,přiveze má prujem atd.od narození se nestaral,neprebalil nepomohl a nic.na soc.děti-stoji na jeho straně,že to je dítěte otec.soud rozhodl,že dítě bude u otce na vikend1za14dní­.pravník stim nic neděla a u soudu je to také nezajíma.otec si rozšiřuje styk.kolikrat detsko vraci drive v tydnu o pul hodky dřiv.-jsem omezovana i v tydnu-a musim treba ne jen ze sebou k dr ale i s detskem…otec mi vyhrozuje,a rika co je mou povinosti,a nezajima ho ze je destko kdyz je nemocne-ze me da k soudu atd…bylo mi řecčno,že dětsko u otce by mělo nocovat až od3–3,5let dřive ne.nemohu dovolit odvolavat se atd.nemam na to peníze.

Odpovědi
standa

  1. peníze na odvolání nepotřebujete
  2. kontaktujte příslušné oddělení odboru sociálně-právní ochrany dětí (konkrétní adresu a telefony naleznete v níže uvedeném odkazu)

http://www.mpsv­.cz/files/clan­ky/7318/kontak­ty_SPOD_29032010­.xls

3. zde je požádejte o pomoc se sepsáním ´žalobního návrhu´ o úpravě podmínek styku otce s dítětem…

4. pokud do žádosti a později u soudu přeříkáte minimálně to, co jste uvedla do otázky a pokud pro svá tvrzení budete mít alespoň nějaké důkazy (svědectví ap.), pak vám soud musí vyhovět…