dust8

Snižují ovesné vločky s mlékem či vodou po ránu glykémii?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že ne. Proč by měly?

Další odpovědi
marci1

Glykémii zvyšují asi středně. Glykemický index ovesných vloček je 49. 🙂
http://www.baj­k.cz/data/cla­nek.asp?id_cla­nek=507

da ny

Pravidelná konzumace ovesné kaše (nodní trendová snídaně)
Snižuje množství Ca v organismu. Vařit s vodou/rostlinným mlékem.
Dochází k „odvápnění“, respektive k nepřisvojování Ca.
Hladinu cukru snižuje konzumace suché rýže.

Kepler

Spíš zvyšují. Hlavní složkou vloček je škrob, který patří mezi tzv. pomalé sacharidy, jejichž štěpením vznikají cukry. Nárůst je ale podstatně pomalejší, než bychom snědli přímo jednoduché cukry.

cochee

Neexistuje jídlo, které ti sníží glykémii. V ideálním případě, kdy by neobsahovalo vůbec žádné glycidy, by zůstala glykemie stejná. Hovořím o zdravém jedinci, u kterého správně funguje pankreas, který vyplavuje potřebné množství inzulinu po jídle podle glykemie. Jinak jakékoliv jídlo s obsahem glycidů způsobí více či méně ostrý „peak“ (špičku) glykemie, jejíž utlumení právě způsobuje inzulin z produkce slinivky břišní.