xx61

Snížení obratu k povinnému přiznání DPH

Zdravím všechny a předem děkuji za stručnou odpověď.

Má otázka zní: Od ledna, tedy 1.1.2013 se sníží hranice k povinnému plátcovství DPH na 750 tisíc za posledních 12 měsíců z původního miliónu. Znamená to tedy, že pokud již můj obrat bude od 1/2012 – 12/2012 více jak oněch 750 tisíc, avšak nepřekročí nýnější milión, tak automaticky spadnu do DPH od 1.1.2013 nebo spíše od 1.2.2013 pokud můj obrat bude stále vyšší jak 750 tisíc? Jestliže to chápu správně, tak by si člověk již nyní měl hlídat onu hranici 750 tisíc?

Nejlepší odpověď
anonym

Váš postřeh je správný. Již v letošním roce je třeba si hranici povinnosti přihlásit se k DPH hlídejte a od 1.1.2013 se k DPH přihlaste. Pokud byste nové hranice výše obratu nedosáhl, splníte přihlašovací povinnost až k datu, kdy k této situaci dojde.

Další odpovědi
dave6

hlídat to je třeba od začátku
užitečnější ale je předem vytvořit podmínky, abych to nepřešvihnul, stejně se bude hranice dál snižovat
proč platit, co nemusím?