Avatar uživatele
Bronzový

Lékaři budou mít možnost seniorům omezit řízení automobilů pouze na blízké okolí jejich bydliště. Sníží to nehodovost?

Nehody jsou a budou tomu se nedá zabránit. Jak hodnotíte to, že nyní budou mít lékaři možnost seniorům omezit řízení automobilů pouze na blízké okolí jejich bydliště, sníží to nehodovost? Poněvadž občas zdržují provoz, nemají bleskový postřeh, a když si např. dají Mňau-mňau, je to legální šnupajs, tak mohou být ještě více nebezpeční.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 27% Ne 73%

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Ne

Byť jsou mnohdy překážkou,nezpůsobí většinou takové škody jako "mlaďoch co od tatíčka dostane Octu RS a myslí si že je jako L.Hamilton nebo nějaká smažka co ujíždí ve městě červená nečervená?! A další jako co se jim stane nebo jak to bude kontrolovatelné? Zase přijmou x desítek či stovek lidí co budou kontrolovat řidiče-důchodce?Debilovina!! Lepší by bylo zavést v určitém věku kondiční jízdy s komisařem-dokáže-li takový senior nebýt překážkou ostatním-ať jezdí,není-li schopen udržet se v provozu-sebrat ŘP .

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Ne

měli by to seniorům zakázat úplně, jelikož si kupují výkonná auta, nemají žádné zkušenosti, jezdí pod vlivem drog a alkoholu, nerespektují pravidla silničního provozu a jsou neskutečně arogantní :-D

cože? blbost? proto jsem to taky napsal

co takhle dát řidičáky na zkoušku do 35 let. přezkoušení, psychotesty. to by bylo zajímavé a nejen finančně


Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Zlatý

Ne

Myslím, že mladí a nezkušení řidiči jsou mnohem nebezpečnější.


Avatar uživatele
Bronzový

Ano

Jezdím 70 let bez nehod a teď mi byl odebrán ŘP pro zhoršený sluch; na ORL napsali, že mohu řídit, tak pokud mi bude vrácen, uvítala bych omezení řízení automobilu pouze na blízké okolí bydliště - stejně už dál nejezdím.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne

Nemůže to snížit nehodovost tak, aby se to projevilo ve statistice. Páč to je tak zanedbatelné procento, že to neuvidíme.

Poněvadž občas zdržují provoz, nemají bleskový postřeh, a když si např. dají Mňau-mňau, je to legální šnupajs, tak mohou být ještě více nebezpeční.
Tyto Vaše důvody nevedou přesi k nehodě......


Avatar uživatele
Zlatý

Ne

Tady je promile z dalších: http://www.novinky.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Ne

Ikdyž mě senioři svou "bezpečně" pomalou jízdou štvou, tak si myslím, že to nic neřeší.
Souhlasím s názorem Kapitána. Třeba od 60-ti let ať chodí na praktické přezkoušení ke komisaři každé 2 roky. Kolik by to mohlo stát? Že by třeba 2tis? Tj. 83kč měsíčně. SMěšná částka za prosetí potenciálně nebezpečných jedinců...


Avatar uživatele
Pokročilý

Ano


Avatar uživatele
Pokročilý

Ano

O pár procent určitě jo, ale žádný zázrak to nebude


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne

... jen by mě zajímalo,jak by chtěli určit to blízké okolí > do 10km? , ne na dálnici? dostanou "S" v trojúhelníku? > je vidět,že se někdo nudil ...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

cukrar

Talka, řidičské oprávnění Vám bude opět vydáno, pokud předložíte zprávu od lékaře. Pokud mezere nebude delší ja 6 měsíců, žádné psychotesty.

Spíše bych doporučil povinné školení věšch řidičů, 1x za dvy roky. Páč spoustu lidí nezná předpisy, o čemž se přesvědčuji na spoustě poraden, když se objěví problém s předpisy.

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

Dle mého názoru je to moudré rozhodnutí váženého parlamentu a senátu i když nejvíce nehod způsobují řidiči piloti do 35 let, ale senioři dostali letos přidáno 1040 Kč tvrdých českých, poněvadž to je pro stát lepší než varolizovat, pan Kalousek věděl před třemi lety jak to elegantně vyřešit. A to ještě část senior invalidů, které před lety již nevím jak se ten kvalitní ministr jmenoval, bylo to myslím od slova dráb, množství invalidů speciélním rozhodnutím uzdravil. Tak co by chtěli, bude jim stačit, že budou jezdit kousek okolo své chalupy.

Avatar uživatele
Bronzový

talka

Jakých 1040,-? POUZE 40,-Kč.

Avatar uživatele
Stříbrný

cukrar

Kryšpín má pravdu.
Rok 12000, 40 měsíčně.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 295
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.