Avatar uživatele
danaanad

snížení nájemného v nájemním bytě u majitelky

Přeji hezký den. Mám na Vás, prosím, prosbičku, kterou je rada, která se týká snížení nájemného v nájemní,m bytě u majitelky. jako každý rok, nám pí majitelka zvedla výši nájemného, a to nyní o 1000,_ Kč, vloni o 1700,_ Kč, předtím taktéž a jsem na 7000,-Kč se službami za 2+1 ve Vršovicích-bydlíme 3 os.Jde o to, že žádáme o opravu, resp.o výměnu oken-jsou totálně shnilé.Za dům sepsána petice..Chci poradit, zda-li můžu a chtěla bych požádat o snížení nájmu z uvedených důvodů mimo jiné tedy.Asi bych musela soudně, že?A jak to formulovat..Děkuji moc za radu.My musíme platit stále a oni nic, tak kde je ta spravedlnost?S pozdravem dana Šedivá

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4221 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Dobrý den paní Šedivá,

problematika je celkem jednoduchá, ale řešení je bohužel složité :-(

Doporučuji následující:
1. nejprve musíte mít nezávislé, nejlépe odborné, stanovisko, že okna MUSÍ být vyměněna
- obraťte se na autorizovanou firmu (odborníka), aby vám tento posudek udělal
- pro další úvahy předpokládejme, že posudek bude kladný

2. Napište majitelce (ať už jen za sebe nebo hromadně), že požadujete s odvoláním na odborný posudek, adekvátní snížení nájmu do doby než budou okna vyměněna a stanovte termín.

3. v případě nedodržení termínu se obraťte se žalobou na soud.

Formulace dopisů je to poslední s čím byste si měla v tuto chvíli dělat starosti..., vždy se najde někdo kdo vám poradí.

Nejprve ten posudek...

Přeji hodně štěstí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
leorespect

Dobrý den!
V případě,že se jedná o hromadnou opravu většího počtu okenních jednotek na vlastní náklady,majítelka by měla buď vám navrhnout snížení nájemného čí proplatit cenu rekonstrukce jejího majetku.Ale pouze v případě,že můžete prokázat výrazné zhoršení žívotních podmínek v podnájmů čí nějakou škodu,způsobenou dezolátním stávem oken,na Vášem májetku v býtové jednotce ( vlhkost,plíseň,apod.)Ideální by byl odborhý posudek PŘED a PO výměně okén,ale to něco stojí.A ne zrovna málo...PS:nejsem žádný právnik,pouze podnikatel.Jedna se o můj názor.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony