Avatar uživatele
AndreiRanger

Snížení hranice plné trestní zodpovědnosti na 15 let?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Berušinka, barnajka před 4712 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Ano

Dobré ráno.Jednoznačně ANO,a jsem pro velice tvrdé tresty.A trestní odpovědnost,za spáchané činy u osob ještě mladších,by měli nést,včetně případného odsouzení, jejich zákonní zástupci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Ano

Já bych i byla pro. V 15 už má „dítě“ dost rozumu na to, aby dobře vědělo, co dělá – a jestli se to smí nebo ne. Když je dost starý na první sex, na řízení motorky, na vydělávání peněz na brigádách, na samostatný život na internátu,… myslím, že plnou trestní zodpovědnost unese taky. Možná to těm mladým pomůže nastavit si zavčasu svoje vnitřní mantinely

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Ano

Já jsem určitě pro, co si ty par…nti dneska dovolej, to už je vrchol. To vidím v autobusu, v obchodě nebo jentak na ulici. Výchovné facky ustupují, vždyť už je to pomalu posuzváno jako týrání, ale že by to pro ty děti (i pro okolí) bylo prostě nejlepší řešení, to už nějak nikoho nenapadne. Teď jako nejsem pro nějaké brutální týrání (to samozřejmě odsuzuji), ale „výchovně“ a důsledně to dítě srovnat by bylo v dnešní době na místě. Ale bohužel je taková doba – spousta rodičů chodí do práce, na děti není čas, tak mu dovolí PC a to, co dělá venku je nezajímá. Když je nějaký problém ve škole, tak si stojí za svým, že jejich dítě přeci nemůže být takové a makové.
Určitě neříkám, že to je ve všech rodinách, ale určitě takových existuje dost =(.
Omlouvám se, za možná zmatené písání, ale piju kafe, oblíkám se atd =)
Jinak všem přeji pěkně ránko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Ano

100%

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Ano

Rozhodně. Já se teda v patnácti, tak jak se ti fakani chovaj dneska nechovala, a to mi bylo patnáct jen čtyři a půl roku zpátky. Nikdo koho znám neměl takové manýry jako dnešní patnáctiletí a i mladší…
A když už tresty, tak pořádně na tvrdo!!! To je naučí…
Neříkám, že všichni mladí náctiletí jsou takoví, to ne, ale je jich víc než dost. Dneska se člověk jen o několik let starší bojí kolem nějaké party i jen projít, aby vás náhodou nezkopali za to že jdete kolem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

A za par let tu mozna budeme diskutovat i o 12 lete hranici . I to uz by bylo mozna dnes ok. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kropitko

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
filva

Ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek