AndreiRanger

Snížení hranice plné trestní zodpovědnosti na 15 let?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
tom004

Ano

Dobré ráno.Jednoznačně ANO,a jsem pro velice tvrdé tresty.A trestní odpovědnost,za spáchané činy u osob ještě mladších,by měli nést,včetně případného odsouzení, jejich zákonní zástupci.

Další odpovědi
barnajka

Ano

Já bych i byla pro. V 15 už má „dítě“ dost rozumu na to, aby dobře vědělo, co dělá – a jestli se to smí nebo ne. Když je dost starý na první sex, na řízení motorky, na vydělávání peněz na brigádách, na samostatný život na internátu,… myslím, že plnou trestní zodpovědnost unese taky. Možná to těm mladým pomůže nastavit si zavčasu svoje vnitřní mantinely

Berušinka

Ano

Já jsem určitě pro, co si ty par…nti dneska dovolej, to už je vrchol. To vidím v autobusu, v obchodě nebo jentak na ulici. Výchovné facky ustupují, vždyť už je to pomalu posuzváno jako týrání, ale že by to pro ty děti (i pro okolí) bylo prostě nejlepší řešení, to už nějak nikoho nenapadne. Teď jako nejsem pro nějaké brutální týrání (to samozřejmě odsuzuji), ale „výchovně“ a důsledně to dítě srovnat by bylo v dnešní době na místě. Ale bohužel je taková doba – spousta rodičů chodí do práce, na děti není čas, tak mu dovolí PC a to, co dělá venku je nezajímá. Když je nějaký problém ve škole, tak si stojí za svým, že jejich dítě přeci nemůže být takové a makové.
Určitě neříkám, že to je ve všech rodinách, ale určitě takových existuje dost =(.
Omlouvám se, za možná zmatené písání, ale piju kafe, oblíkám se atd =)
Jinak všem přeji pěkně ránko.

dědapetr

Ano

100%

Ella

Ano

Rozhodně. Já se teda v patnácti, tak jak se ti fakani chovaj dneska nechovala, a to mi bylo patnáct jen čtyři a půl roku zpátky. Nikdo koho znám neměl takové manýry jako dnešní patnáctiletí a i mladší…
A když už tresty, tak pořádně na tvrdo!!! To je naučí…
Neříkám, že všichni mladí náctiletí jsou takoví, to ne, ale je jich víc než dost. Dneska se člověk jen o několik let starší bojí kolem nějaké party i jen projít, aby vás náhodou nezkopali za to že jdete kolem…

anonym

Ano

A za par let tu mozna budeme diskutovat i o 12 lete hranici . I to uz by bylo mozna dnes ok. -iv-

kropitko

Ano

quentos

Ano

Jikra

Ano

hippeace

Ano

filva

Ano