ra3662

Mám při snížení hodnoty vozu po autonehodě nárok na kompenzaci?

Nabourali mi vozidlo. Nic hrozného, přední maska a blatník. Viník se přiznal a policie vše dořešila, auto opraví v servise z pojistky viníka.
Pro případný prodej se ale hodnota vozu snížila. Mám nějaký nárok pro případné nahrazení snížené hodnoty vozu?
Stáří vozu 2 roky, prodej předpokládám po 6–8 letech provozu, tedy až za 4–6 let.
Díky

Odpovědi
Reezo

Nikdy jsem nic podobného neslyšel a to jsem cca 6 let řešil Škody na majetku.
Každopádně nemusíte se zmiňovat, že to bylo bourané při prodeji. Důležité je, aby se nezatajilo poškození, které nebylo opraveno.

Arne1

Já myslím, že za 7 let to už je jedno. Nicméně, kupující by měl být informován, některé pojišťovny to zajímá.

Schluker

Samozrejme, ale pokud se s vinikem nedohodnete, tak bude nutne obratit se na soud a domahat se skody zde.