Avatar uživatele
anonym

Snezenky – rostou pouze z prirody , nebo se daji koupit seminka – cibulky ? Vubec nevim. Chtela bych je mit na zahradce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? BEAES, hanulka11 před 4798 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Loni jsem si koupila cibulky
už kvetly letos, ale mráz kvítka spálil
,ale třeba ještě nyní rozkvetou
Doplňuji:
Mívá je i lidl, penny, koupila jsem je v Perfektě v od.zahrádkář­ských potřeb

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Prodávájí se cibulky, viděla jsem je v Penny. Měly by být i v prodejně Zahrádkář a jiné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Z přírody v žádném případě. Těch několik našich přírodních lokalit je celkem dobře hlídaných a protože se jedná myslím o kriticky ohrožené rostliny, tak pokuta je hodně vysoká. Navíc teď v době květu se cibuloviny nepřesazují.
Navíc zahradní sněženky jsou již vypěstované – zvyklé na zahradní podmínky.
Cibulky se objednávají a kupují v pozdním létě, kdy se také sází. Teď na jaře lze koupit (někdy) rozkvetlé v květiňáči, ale ne vždy se je po odkvetení povede přenést do zahrady aby trvale rostly (zpravidla rychlení cibulky vyčerpá, že jsou potom neživota schopné).
Ale co se dobře v zahradě množí, tak talovíny. Žluté květy v těchto dnech jsou častou ozdobou předjarních zahrádek i trávníků.
Odnášet rostliny z přírody bychom neměli. Jen výjimečně se povedou domu přenest tak, aby se trvale ujal. Prakticky vše je již v nabídce zahradnictví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Někde v nabídce jsem je viděla, leč už nevím kde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Viděl jsem je v Horbachu,Obi,měli i bledule.Jen dodám,že cibule je nutné sadit na podzim.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada