Snezenky – rostou pouze z prirody , nebo se daji koupit seminka – cibulky ? Vubec nevim. Chtela bych je mit na zahradce.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Loni jsem si koupila cibulky
už kvetly letos, ale mráz kvítka spálil
,ale třeba ještě nyní rozkvetou
Doplňuji:
Mívá je i lidl, penny, koupila jsem je v Perfektě v od.zahrádkář­ských potřeb

Další odpovědi
BEAES

Prodávájí se cibulky, viděla jsem je v Penny. Měly by být i v prodejně Zahrádkář a jiné.

venkovan

Z přírody v žádném případě. Těch několik našich přírodních lokalit je celkem dobře hlídaných a protože se jedná myslím o kriticky ohrožené rostliny, tak pokuta je hodně vysoká. Navíc teď v době květu se cibuloviny nepřesazují.
Navíc zahradní sněženky jsou již vypěstované – zvyklé na zahradní podmínky.
Cibulky se objednávají a kupují v pozdním létě, kdy se také sází. Teď na jaře lze koupit (někdy) rozkvetlé v květiňáči, ale ne vždy se je po odkvetení povede přenést do zahrady aby trvale rostly (zpravidla rychlení cibulky vyčerpá, že jsou potom neživota schopné).
Ale co se dobře v zahradě množí, tak talovíny. Žluté květy v těchto dnech jsou častou ozdobou předjarních zahrádek i trávníků.
Odnášet rostliny z přírody bychom neměli. Jen výjimečně se povedou domu přenest tak, aby se trvale ujal. Prakticky vše je již v nabídce zahradnictví.

ReHu

Někde v nabídce jsem je viděla, leč už nevím kde.

michael69

Viděl jsem je v Horbachu,Obi,měli i bledule.Jen dodám,že cibule je nutné sadit na podzim.