Luuu

Snese se králíček s kočičkou?

Mám králíčka v kleci, je to nejklidnější a nejpohodlnější králíček, co znám, a ráda bych si pořídila koťátko. Přece ho nenechám utopit…

Nejlepší odpověď
honzikd

Souboj králík vs. kočka bych vůbec nepředpokládal. Možná na něj bude kotě chvíli prskat, ale nebál bych se toho, že by si na sebe nemohli zvyknout.
Ze zkušenosti vím, že mnohem divočejší kombinace je králík a malé dítě. Stačí, aby mu takové batole párkrát „zabouchalo“ na klec, a králík se překvapivě rychle naučí toto batole nemít rád.

Další odpovědi
Deli

Měli jsme tuto kombinaci. Králík se kotěte bál, dupal i v kleci, pak se kočka bála králíka (byl dost velký, skoro 3 kg) a chodila obloukem. Rodeo bylo po vypuštění králíka. Napřed zdrhal králík, kočka ho zahnala pod lavici do rohu, pak se naštval a zdrhala kočka. Měli jsme je roky, nikdy si neublížili, ale taky se nemuseli.

beer

Králík pohodář, jak píšeš, si rád na kotě zvykne a kotě rovněž. Předpokládám, že nakonec budou kamarádi.
Vet.praxe

Reezo

Jestli králíček bude v kleci, tak by neměl být problém. Jinak kotě si rádo hraje a je otázka jak by to bral králík. Nejspíš by utíkal a bál se.

Konan-Pain

Mám dvě králindy a tři kočky. První byly dvě kočky poté přibila králinda, poté další kočka a potom druhá králinda.
Nikdy nebyl žádný problém. Králíci se jich nebojí a kočky králíků také ne, neútočí na sebe a nemusím se bát je nechat bez dozoru. Jen by bylo dobré pohlídat aby králíkovi, alespoň ze začátku, nelezlo do klece.

Morčata331

Když bude v kleci tak to bude bez problému

Andre5000

Tohle se nedá s určitostí říci, to záleží na povaze obou zvířat. Ale čím jsou obě zvířata mladší, tím je větší pravděpodobnost, že si na sebe zvyknou.

Bublinaa

Z vlastní zkušenosti:
mám kocoura, který je hoodně žárlivý a křečky mi zakousnul hned jak měl příležitost.
Když jsme pořídili králíka (dospělého zakrslého), měla jsem strach, aby ho kocour nelovil nebo mu neublížil. Ale byla jsem úplně vedle, protože králík se kocoura vůbec nebál, klidně se k němu otočil zády a kocour tomu nemohl uvěřit. Voní to jako myška, chroustá to jako myška a nebojí se mě to? Sice hodně žárlil, ale nikdy si navzájem neublížili.
Králíka mám v pořadí druhého a s kocourem se taky dobře snáší. Oba mý králíci mají panickou hrůzu ze psů – i malých plemen (Yorkshire)
Doplňuji:

  • kocour byl v době příchodu prvního králíka asi 12-ti letý, ale pořád je to šelma, žádnej dědek v důchodu 😉