Andy.vlk

Snese se již dospělý osmák degu s mládětem?

Ve škole máme osmáka degu, který je v teráriu sám měl by mít nějaké kamaráda?

Nejlepší odpověď
hanjimka

Osmáka máme doma,mají sice rádi společnost,ale pokud je zvyklý být sám tak nedoporučuji dávat mu do klece druhého.Ten původní by ho mohl považovat za vetřelce.Sami jsme to zkoušeli a k 2letému jsme dali mládě.Po týdnu muselo pryč asi by se totiž sežrali.

Další odpovědi
Toruk

Když jsem já byl osmák na základce, tak nás bylo víc osmáků, kamarádů pohromadě 🙂

kapka

Toruku, když jste byl osmák, tak Vás vystavovali ve škole na chodbě ve vytríně, že? 😁

S osmáky nemám zkušenost, ale posílám aspoň odkaz
http://osmak.box­.cz/faq_.htm

Mám zkušenosti jen s pískomily, tam bych seznamování v dospělosti opravdu nedoporučovala. Měla jsem samici a samce, žili spolu asi 3 roky v teráriu, měli mladé, prostě rodinka, pak jsem dala samce na čas pryč od samice a když jsem ho pak vrátila /velice opatrně, s postupným zvykáním přes mříže/, tak ho samice zabila, ale až asi za týden, už to vypadalo, že bude vše ok a holt nebylo.
Ale podle článků na netu by mohlo být seznamování dvou osmáků víc v pohodě. Až na vyjímky.