Malý Medvíde

Nemůže se mi nic stát, když jsem snědla 2 dny prošlý jogurt?

Snědla jsem prošlý jogurt

Ahoj, asi před hodinou jsem snědla 2 dny prošlý jogurt,nemůže se mi nic stát? Nechutnal nijak divně a celkově byl v pořádku, jenom mě znepokojuje že mě trochu bolí břicho. Děkuji.

Nejlepší odpověď
agentpv

Doufejme že bolest břicha je jenom psychického původu. Asi to samé jako když vám budu vykládat o vších a blechách a vy se začnete škrábat na hlavě…
Já jím i týden starý jogurt a nic. Myslím že zkažený jogurt by ti srděl a nevypadal by moc jedle.

Další odpovědi
annas

Informace od dietoložky.

"Jogurty a kysané mléčné výrobky

Trvanlivost těchto produktů zajišťují příznivé bakterie a kyselé pH. Můžete je proto sníst, i když jsou několik dní prošlé. Ovšem pokud má jogurt výrazně vypouklé víčko, vyhoďte ho.

Obecně si ale dejte pozor na všechny potraviny s atypickým zbarvením, zápachem či plísní. „U plísně platí, že jakmile najdete jen malou ťupku, musíte vyhodit úplně vše. Jejich spory totiž prorůstají celou potravinou,“ upozorňuje dietoložka Karolína Hlavatá z Vím, co jím a piju."

https://www.pro­zeny.cz/clanek/7-typu-potravin-ktere-muzete-v-klidu-jist-i-prosle-11465

Myslím si, že by se vám nemělo nic stát. Bolest břicha nemusí s jogurtem souviset. Ale u každého jedince to může být jinak.

Pro jistotu píště raději konzumujete potsraviny v doporučené lhůtě. spotřeby.

EKSOT123

Jak píše Annas, jinak, zrovna jsem snědl zapomenutý bílý jogurt, který končil 10.10. tedy prošlý měsíc. Byl jak nový.

aliendrone

No, ve VELMI výjímečných případech může z tebe být VÍTĚZKA! Jen místo věnce kolem krku budeš mít záchodové prkénko. Ale neboj, maximálně tě čeká „řidký případ s hustým běháním“ – a i to je značně nepravděpodobné.

Víš, u potravin se NEDÁ naprogramovat, aby se „den po záruce“ zkazily, proto je výrobci musí dělat tak, aby zárukou (DDS – doporučnou dobou spotřeby) jistě prošly, což zajístí tím, že jejich „životnost“ je o slušný čas DELŠÍ, než DDS!

Mc Merkurion

… jestli si snědla jogurt, nic ti nebude, ten pravej vydrží i dýl, jestli něco chemickýho, co si říká jogurt,bylo by ti blbě i kdyby nebyl prošlej …

Roman71

Už jen to vědomí, že jsem snědl cosi krátce prošlého, dokáže vyvolat bolení břicha.
Dva dny nejsou až tak moc. Některé jogurty vydrží i měsíc po lhůtě a jsou bez následků jedlé. Pokud se do druhého dne nedostaví průjem, neřešil bych to.