Damiana

Snažil se Vám už někdo „vymýt mozek“? Jakou formou?

Nějaká sekta, podvodník, manipulátor…
Jakým způsobem jste se proti jeho „postupu“ (u)bránili?
(Nebo horší varianta – povedlo se mu to a o co jste přišli?)
Doplňuji:
Vynechme politiku. To by bylo „moc snadné“. Myslím nějaký váš konkrétní případ s naléhaním, možná i následným vydíráním, manipulací …

Nejlepší odpověď
anonym

Vymýt mozek určitě ne, ale vymazat účet to ano a jakou formou ? Nahlásil adminovi něco, co ho vedlo, aby mi deaktivoval účet.

Další odpovědi
Drap

O to se snaží každý den manipulátoři, kteří nám vládnou. Stačí si pustit zprávy.

Alesh

U nás v práci jsme měli extra manipulátora, zkoušel to na všechny strany, nejvíc samozřejmě na šéfy a bohužel byl úspěšný. Seděla na něho snad všechny body viz zdroj (a to by prý stačilo jen 10). Dělal si z kolegů poskoky, neustále vyhrožoval, že půjde za tím zmanipulovaným šéfem apod. Když jsem byl pak přidělen jako jeho podpora, tak to samozřejmě začal zkoušet i na mě. Například mi napsal mail, že by byl rád, abych chodil na termíny včas a dal do kopie šéfa (přišel jsem o dvě minuty později), jenže já se s ním nemazal a odpověď, opět šéf v kopii. Jindy se zas snažil vytvořit dojem, že já se dopustil chyby. V odpovědi jsem mu to slušně omlátil o držku, pak už ani necekl. No a teď už u nás nedělá ano on, ani šéf. 🙂 Šéf byl odejit a manipulátor to sám zavčas zabalil, jelikož se mu jeho „potěmkin“ začal sypat na hlavu. No, dělal jsem, co jsem mohl! 😉 Základem je nebát se a nenechat si nic líbit. Jinak za chvíli člověk stojí v koutě a jen čumí, jak ho druhej fackuje. A to by nešlo! 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­nipulace#Mani­pul.C3.A1tor_dle_I­sabelle_Nazare-Aga

briketka10

nepamatuju si, že by se mnou někdo přímo manipuloval, ale
spíš nařizoval co mám a nemám udělat to jo, abych se konečně
vzchopila, když jsem byla nemocná to mi pomáhala sestra a
mamka podle rad lékařů a pro mě to bylo tenkrát těžký to
jo, když se nezmůžete na odpor dvou dospělých ženských,
chutnal mi jen jogurt a jahodovej ☺

jinak, ale nečtu bulvár na netu a nekupuju noviny v trafice,
proč utrácet, mám to z první ruky v TV hned na iPrimě, když
skončí krimi zprávy, tak ty Vipky zkouknu to se teda přiznám no,
někdy říkají něco v rádiu Beat, ale to jen na okraj ne tak okatě..

dj.david1234

Koukala jsi na Simpsonovi viď? :D

No takový ty co chodí po paneláku a otravujou ať se k nim přidám.. prr takových už bylo 🙂

Matthew

Ano, jel jsem ještě tenkrát z praxe jako učeň a večer na zastávce si mě stoply dva lidé v hábitu prý jestli nemám chvilku. Byly to lidé od VESMÍRNÍ LIDÉ a jejich kázání o Aštarovi Sheranovi :D zasmál jsem se a odešel. A protože mám pro strach uděláno, našel jsem si i jejich stránku. POZOR AŤ VÁS NEOČIPUJÍ JEŠTĚŘI Z PEKEL !!! :D

pusinka50

Nevím, jestli to tu vůbec někdo zažil a pamatuje, kdysi cca před 15-ti lety vznikaly různé společnosti, které platily dealery za prodej jejich výrobků. Ale firmy požadovaly počáteční vklad, já se setkala se 13.000 tis. Kč, ale nebyly výjimky, kdy se snažily oblbnout člověka, aby zaplatil při vstupu do firmy třeba 130.000 Kč a to že ho vyžene rovnou na vyšší a mnohem lépe placenou pozici, s tím případem jsem se taky osobně setkala. Klasický příklad je Herbalife. Tenkrát člověk nevěděl hned, že to je podfuk, že to je „letadlo“, kdy peníze berou ti nejvyšší, kteří nalákají další dušičky, kteří zaplatí vstupní poplatek a těm nejvyšším se z toho zaplatí vysoká provize a „lovci dušiček“ samozřejmě připadne určitý díl také. Nerada na to vzpomínám. Faktem je, že jedna „ředitelka“ firmy mi vymývala mozek tak dlouho mými úžasnými výdělky v případě, že podepíši smlouvu, až jsem podepsala a zaplatila těch 13.000 Kč, jednalo se o firmu Family-G, která nabízela pouze určité slevy na nákup některých výrobků či předražené dovolené od Sunny Days. Ani nevím, jeslli dnes ještě existují, ale silně pochybuji. Samozřejmě ze kšeftu nebylo nic, jen různá školení, jak máme „chlístat radost a nadšení z očí“ při přemlouvání dalšího potencionálního zákazníka, potencionální zákazníci tu fintu rychle prohlédli. Hodně se za to do dneška stydím, že jsem mohla tenkrát být tak hloupá a naletět jim, ale byly toho plná media a o podfuku se nic nepsalo ani nemluvilo, takže člověk, který nutně potřeboval rychle vydělat větší peníze, což jsem byla já, jim prostě naletěl

Bedy

No podívejte se, masmédia umí dobře manipulovat a vymývat mozek 😉 Takže je nutné to všechno brát trošku s nadhledem.

anonym

Sekta ne, ale podvodníků se mi pár životem přehnalo. V neposlední řadě „kupec“ mého RD, advokát se škraloupem, u něhož se mi dodatečně podařilo zjistit, že pracoval před lety jako státní zástupce a byl za korupci odsouzen (našla jsem na internetu). Dalo to práci, ale své peníze jsem tehdy uhájila.
Podvodníci a manipulátoři jsou většinou zástupci společností, které tlačí zájemce o přivýdělek, aby vložili do pochybného projektu poslední zbytky peněz. Zklamalo mne, když s takovou „skvělou příležitostí“ přišla dlouholetá kamarádka. Od té doby to už kamarádka nebyla.
Nechceš tady politické vymývání mozku a já dost negativně vnímám Tvé pojmenování „komanči“. Přesto musím napsat, že za „komačnů“ něco takového nebylo. Zákony si uměly s takovým svinstvem poradit.
Dnes tu máme „tržní kapitalusmus“ a ten nás velmi tržně okrádá. Smutné je, že se to děje někde s tichým a jindy se zcela nepokrytým souhlasem státu.
Mám pocit, že tohle šlendriánství naopak s politikou úzce souvisí.

Michal Kole

Jo ve škole, mi tvrdily, že plavat umí i „pacienti“ v „psychiatrických“ zařízeních a protože neumám, tak jsem větší „pacient“.

Orange

Bráním se nesledováním televize a přečetl jsem si knížku Zbraně vlivu (doporučuji), ale na pár zmetků už jsem taky narazil.

Braník

k nám jednou přišli svědci jehovovi a ty páni hnali,je to sekta pro jiné mozky

briketka10

ti Aštaři mě taky načapali ☺

Damiana

Očko: V „komančích“ nevidím problém – proto jsou v uvozovkách. Mám dojem, že se zde vyjadřuji natolik jasně, že je můj postoj zřejmý.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bojite-sa-komunistov?_fid=ep­go
Možná by sis měla lépe přečíst doplnění otázky.

anonym

Damiano, k Tobě mi takové výrazy prostě nesedí. Postřehla jsem, že občas něco podobného v příspěvcích používáš, ale mně to pokaždé vyrazí dech. Prostě Tě mám zaškatulkovanou trošku jinde. Tvoje příspěvky čtu (pokud to stíhám) všechny. Je vidět, že mistrně ovládáš písmo, má to jiskru, nápad, vtip.
No a k těm „komančům“ ještě to, že jsem postřehla, jaký máš politický názor. Jsem v obraze. Jen jsem dnes nedokázala neříct (nenapsat), že mne tím pokaždé překvapíš.☺☺☺

Damiana

Očko: Děkuji za přízeň. Pokud mi chceš i nadále zůstat nakloněna, budeš se muset smířit s tím, že nemám ráda škatulky, ale zato umím vyrazit dech.

anonym

damiano .. ja tomu rikam .., takova pani vlezdoprdelova .., nejdrive polichotit a pak zkritizovat a snazit se predelat cloveku k obrazu svemu .., a pokud se nepodari, tak sup s nim na seznam .. podrazaku … -iv-

Michal Kole

Omlouvám se za duplicitu, nějaká chyba, že se to furt nechtělo nahrát tak jsem znovu klikl na „Odeslat“

Damiana

Michale, trochu v tom plaveš:-D
Btw – snad tě potěší, že má „megaschopnost“ se drží. Zatím jsem se neutopila. Pořád á-dva-tři, á-dva-tři.

Michal Kole

Omlouvám se za duplicitu, nějaká chyba, že se to furt nechtělo nahrát tak jsem znovu klikl na „Odeslat“

Michal Kole

Damino, co je nového u tvé „nadlidské“ plavecké dovednosti ?

Michal Kole

Damino, co je nového u tvé „nadlidské“ plavecké dovednosti ?

Michal Kole

Damino, co je nového u tvé „nadlidské“ plavecké dovednosti ?

Damiana

dj.david1234: Na Simpsonovi ne, ale na archiv Reportérů ČT – peklo s prodejními akcemi.

briketka10

Reportéři na vaší straně dobrej pořad sleduju !!

Damiana

Vidělas' tu „masáž“ důchodců s dekama? Děsné!:-(

briketka10

sleduju Reportéry na iPrimě a ty deky + hrnce
není to jediné zboží prodávají se ještě ty lampy
Zepter, různé pánve, grily, masážní křesla a vše
má zázračnou moc !!
byly ve všech zprávách, nejhorší, ale je, že ti
staří lidé jsou důvěřiví a mladí manažeři jsou takové skety a okrádaj je a existujou ty smlouvy, proti,kterým se nemůžou ani bránit a až musí přijet TV jinak by přišli o všechno ☹

Damiana

Hnus:-(