SMTP vs POP3?

Pri nastaveni posty se me program pta, jestli chci smtp nebo pop3. Co je co a co je lepsi?

Nejlepší odpověď
dave09

Mezi těmito protokoly je velmi zásadní rozdíl. SMTP se používá k odesílání emailů a POP3 k jejich příjmu. Pro správnou funkci svého emailového klienta tedy budete muset nastavit oba.

Ostatní uživatelé si pletou SMTP s protokolem IMAP, jehož činnost přibližně popsal Olaf. (ovšem pod názvem SMTP)

Další odpovědi
Marvan

oba datové protokoly se nemůžou porovnávat, záleží který z těchto protokolů podporuje server na kterém máš email. Pokud podporuje oba je volba na tobě.

Zjistit který protokol je podporován se dá většinou zjistit v nastavení přímo ve webmailu

Olaf

Jednoduše řečeno: pop3 stáhne poštu do počítače (do onoho programu), může a nemusí ji tak na serveru smazat (záleží, jak si to člověk nastaví). POP3 proto neumožňuje synchronizaci na více počítačích nebo mob. telefonech (nová pošta se už neukáže).

SMTP naopak získává výpis pošty a i když něco ukládá, pošta se bude synchronizovat na více počítačích. Preferuji SMTP, ale to záleží na volbě. Když člověk používá jen jeden počítač, tak je to fuk.
Doplňuji:
Ups. Vidím SMTP, čtu IMAP. Sorry. 😉 Ten text se týkal IMAPu, díky za upozornění.