jstastny

Jaká je smrtelná dávka soli pro člověka vážícího 70kg?

Dobrý den,
nevíte, jaká je smrtelná dávka soli pro člověka vážícího 70kg?

Nejlepší odpověď
anonym

Smrtelná dávka soli kuchyňské je 200–280 g. Je tedy toxičtější než alkohol (naštěstí méně chutná).

Zdroj: http://www.ped­.muni.cz/wchem/sm­/hc/ZFC/nebezp-latky/nebezp-chem-l.htm

Další odpovědi
Emefej

Jaké soli? Pokud myslíš chlorid sodný, tak za smrtelnou dávku se považuje 2,5–5 g NaCl na 1 kg tělesné hmotnosti dospělého člověka.

Zdroj:
TICHÝ, Miloň. Toxikologie pro chemiky. 1. vyd. Praha: Karolinum, 1998, ISBN 80–7184–625–2.