jirka F

Smlouvali jste někdy s někým?

Například: Tady máte bonboniéru když na to zapomenete.

Nejlepší odpověď
Emefej

Ujasni si význam výrazu smlouvání. Ten tvůj přikad s bonbonierou není smlouvání, to je pokus o úplatek.

Další odpovědi
Drap

Tak zrovna s bonboniérou jsem nikdy nesmlouval, ale při různých obchodech nejednou.

elkon

Ano v Itálii na tržišti.

Rokio

Ano, když jsem byl na praxi na OA. Chtěl jsem dělat jinou práci.

Pepa25

Samozřejmě! Celý život je o neustálém smlouvání a domlouvání konsenzů nebo kompromisů. Pokud si obě strany vyjasní, co je pro druhou důležité a v ní ustoupí, tak může být výsledek tzv. win-win řešení a smlouvání stojí opravdu za to …
Smlouvání má v podstatě jen dvě omezení: je vůbec možné (např. voják nemůže s nadřízeným smlouvat o splnění rozkazu) a prostirana je ochotná smlouvat.

zjentek

Kdo ne.

Tak například v Indii pokud nesmlouváš, tak brzy seznáš, že ceny za zboží na tržišti tam razantně převyšují ceny zboží v luxusních kamenných prodejnách na západě. Můžeš nesmlouvat a pak svý nakoupený zboží považovat za kvalitnější, nebo tak něco, chápeš. (;

Ametyst

Když jsem pochopila, že v některých zemích je to nutnost, způsob života, zábava, tak mi to docela šlo. Moje kamarádka smlouvá i s Vietnamci v ČR.:-)

paul1

Zkoušel jsem to na tržišti, ale moc mi to nešlo. Chce to častěji procvičovat.