ten který je

Smlouva o vykonání práce.

Nevíte někdo z vás kdo platí dan FÚ z odměny ze smlouvy o vykonání práce?V mém domě po mně chtějí lidé abych něco opravil a já nevím jak je to se zdaněním.Díky.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud byste tu práci vykonával v pracovním poměru ke konkrétnímu zaměstnavateli (což tedy ve vašem případě pochybuji), tak se se zdaněním netrapte, daň odvede zaměstnavatel.

Pokud byste tu práci vykonával jako ´podnikatel´, tedy OSVČ = osoba samostatně výdělečně činná (což pochybuji), tak byste příjem z této činnosti zahrnul do svého daňového přiznání a daň odvedl v březnu příštího roku.

Pokud tu činnost budete vykonávat jako fyzická nepodnikající osoba (což je nejspíš váš případ), tak byste tento příjem (pokud přesahuje hranici 6.000 Kč /rok) měl zahrnout do daňového přiznání a daň odvést v březnu příštího roku.

Další odpovědi
verka

http://www.jak­podnikat.cz/do­hoda-provedeni-prace.php