Avatar uživatele
anonym

Smlouva o pujcce a zakomponovani uroku do pujcene castky

Dobry den, budu stastny za kazdou radu. Mam docela vazny problem se smlouvou o pujcce. Dnes mi samozrejme prisel platebni rozkaz, protoze jsem neplatil jelikoz jsem ztratil zamestnani, coz beru ok. Situace je takova, ze jsem si pujcil realne 500 tisic a podepsal smlouvu o pujcce na castku 900tisic, v cemz byl urok za obdobi 3 mesicu. Byl jsem v tizive situaci, musel jsem na to kyvnout. Nicmene dnes po neuhrazeni za 3 mesice od data pujceni a ubehly dalsi 3 mesice, kdy mi byl dorucen platebni rozkaz, tak castka na platebnim rozkazu cini 900 tisic, plus uroky smesne 42 tisic, plus pokuta za nesplaceni cini 200 tisic rovnych, plus uroky z prodleni nejakych odhadem ted 20 tisic. Jinymi slovy za 6 mesicu, co jsem si pujcil castku 500 tisic mam platit nyni 1 162 000,– . Jak se proti tomuto branit? Samozrejme podat odpor proti platebnimu rozkazu, ale co uvest jako duvody a jak to pravne zduvodnit? Dekuji moc, budu Vam vsem moc vdecny za odpoved! Dekuji!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? sabik11 před 4809 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Ten příběh je až neuvěřitelnej !

Podejte odpor, který nemusíte zdůvodňovat. Argumentaci si připravte až pro vlastní soudní řízení, které teď (po vámi podaném odporu) musí být nařízené.

Protože jde o dost velký peníze, tak se neváhejte obrátit na advokátní kancelář.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fidel

Tak za prvé si přečtěte poučení, které Vám zaslal soud! Za druhé – okamžitě napište k soudu odpor a pokud Vás soud vyzval tzv. kvalifikovanou výzvou, musíte uvést i veškeré důvody, proč jste „nevinen“. Jde o to, že v případě, že byste neuvedl tyto důvody, nemohl byste je uvést u soudu!!! Proběhla by již tzv. koncentrace řízení. Takže napište něco ve smyslu: Ve věci č.j… ze dne… vydané soudem XY v Horní Dolní podávám odpor, což odůvodňuji…

Z vašeho textu bohužel nevyplývá jak velký úrok a za jaké období je účtován. Lichva dle soudní praxe je od 70% ročně. Smluvní pokuta za nesplnění povinnosti by neměla překročit 0,5% denně z dlužné částky. Toto vše napište do odůvodnění proč s tím nesouhlasíte a uveďte tam rovněž veškeré okolnosti, které by mohly i nemuseli mít význam! Raději více než méně!

Nicméně, pokud dlužíte, stejně to prohrajete, ale jde o to, jestli zaplatíte jenom 500.000 nebo i mega úroky a bůh ví co vše, ale braňte se.

Pokud cítíte, že to nezvládnete sám, obraťte se na advokáta, moc to nestojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek