Smlouva o pujcce a zakomponovani uroku do pujcene castky

Dobry den, budu stastny za kazdou radu. Mam docela vazny problem se smlouvou o pujcce. Dnes mi samozrejme prisel platebni rozkaz, protoze jsem neplatil jelikoz jsem ztratil zamestnani, coz beru ok. Situace je takova, ze jsem si pujcil realne 500 tisic a podepsal smlouvu o pujcce na castku 900tisic, v cemz byl urok za obdobi 3 mesicu. Byl jsem v tizive situaci, musel jsem na to kyvnout. Nicmene dnes po neuhrazeni za 3 mesice od data pujceni a ubehly dalsi 3 mesice, kdy mi byl dorucen platebni rozkaz, tak castka na platebnim rozkazu cini 900 tisic, plus uroky smesne 42 tisic, plus pokuta za nesplaceni cini 200 tisic rovnych, plus uroky z prodleni nejakych odhadem ted 20 tisic. Jinymi slovy za 6 mesicu, co jsem si pujcil castku 500 tisic mam platit nyni 1 162 000,– . Jak se proti tomuto branit? Samozrejme podat odpor proti platebnimu rozkazu, ale co uvest jako duvody a jak to pravne zduvodnit? Dekuji moc, budu Vam vsem moc vdecny za odpoved! Dekuji!!!

Odpovědi
standa

Ten příběh je až neuvěřitelnej !

Podejte odpor, který nemusíte zdůvodňovat. Argumentaci si připravte až pro vlastní soudní řízení, které teď (po vámi podaném odporu) musí být nařízené.

Protože jde o dost velký peníze, tak se neváhejte obrátit na advokátní kancelář.

Fidel

Tak za prvé si přečtěte poučení, které Vám zaslal soud! Za druhé – okamžitě napište k soudu odpor a pokud Vás soud vyzval tzv. kvalifikovanou výzvou, musíte uvést i veškeré důvody, proč jste „nevinen“. Jde o to, že v případě, že byste neuvedl tyto důvody, nemohl byste je uvést u soudu!!! Proběhla by již tzv. koncentrace řízení. Takže napište něco ve smyslu: Ve věci č.j… ze dne… vydané soudem XY v Horní Dolní podávám odpor, což odůvodňuji…

Z vašeho textu bohužel nevyplývá jak velký úrok a za jaké období je účtován. Lichva dle soudní praxe je od 70% ročně. Smluvní pokuta za nesplnění povinnosti by neměla překročit 0,5% denně z dlužné částky. Toto vše napište do odůvodnění proč s tím nesouhlasíte a uveďte tam rovněž veškeré okolnosti, které by mohly i nemuseli mít význam! Raději více než méně!

Nicméně, pokud dlužíte, stejně to prohrajete, ale jde o to, jestli zaplatíte jenom 500.000 nebo i mega úroky a bůh ví co vše, ale braňte se.

Pokud cítíte, že to nezvládnete sám, obraťte se na advokáta, moc to nestojí.