Avatar uživatele
mrblackwell

Smlouva o půjčce

Když půjčuji peníze je nutné uvest ve smlouvě do kdy má být splacena půjčka a nebo stačí pouze částku,kterou půjčuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 4258 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Smlouva musí obsahovat podrobné nacionále vypůjčitele i půjčujícího si (dlužníka), částku, datum zapůjčení, podmínky (úroky, případné sankce apod.) a termín, do kdy má být částka vrácena. Musí být oběma stranami podepsána.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

<ocko> to píše naprosto přesně. Před časem jsem půjčil kolegovi z práce jen pár tisíc a přesto jsem vše uvedl ve smlouvě (2 výtisky) tedy mimo úroků. Po dvou měsících jsem dostal celou částku zpět a k tomu litr dobré slivovice.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Dovolím si doplnit. Protože se zřejmě jedná o větší částku,tak bych mimo uvedené náležitosti,trval na nějaké formě zajištění návratnosti vypůjčené částky. Například zajištění nemovitostí dlužníka,ruči­tele,ap. Všechno předtím uvedené je k ničemu,když mu nebudeš mít co „sebrat“ (prodat) k uspokojení Tvých nároků,když by došlo k nejhoršímu. A nemusí to být vždy jenom neochota splácet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Pokud neuvedeš kdy má být půjčka vrácena, tak je to na věčné časy a nikdy ti jí nemusí beztrestně vrátit. Domluvili jste si půjčku a už nikoliv její vrácení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Opět recidiva, plagiátorství, nekázeň a ignorace pravidel – už 400 odkazů (viz zdroj), ale všichni se hrnou o překot, aby se pochlubili moudry.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=smlouva%20o%20p%C­5%AFj%C4%8Dce

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek