kemo

smlouva o dodávce plynu

Jaký je rozdíl mezi smlouvou o dodávce plynu na dobu nerčitou a na dobu určitou s automatickým prodloužením ?
Jaké jsou výhody a nevýhody těchto 2 smluv pro odběratele?

Nejlepší odpověď
mosoj

Při uzavření smlouvy na dobu neurčitou, můžete kdykoliv ( za dodržení výpovědní lhůty 3 měsíce) smlouvu ukončit a přejít k jiném dodavateli. Takto to můžete dělat teoreticky do nekonečna.

Při uzavření smlouvy na dobu určitou jste vázán po celou tuto dobu k dodavateli a a přejít k jinému dodavateli v této době určité nelze, tedy jde, ale pod určitými finančními sankcemi, které jsou uvedeny ve smlouvě.

Další odpovědi
jmhad

Já bych doplnil mosoje ve druhém odstavci,že když se ve smlouvě stanovené lhůtě před ukončení platnosti takové smlouvy,na dobu určitou,pak se taková automaticky prodlužuje.Je třeba si přečíst smlouvu.Např.T-MOBILE tam má přesné znění takového zrušení a pokud se nedodrží,pak se smlouva automaticky prodlužuje.Vše je chyták.
Doplňuji:
nějak mi tam vypadlo – když se neuvede přesné znění,pak