Azzurro

Smlouva o dílo s konkurenční doložkou – webový projekt

Hezký den, chci si nechat vytvořit(jako fyzická osoba nepodnikatel) internetové stránky(projekt) programátorem, kterému za to dám finanční odměnu. Jednalo by se o novinku na internetu. Chci si ošetřit aby programátor, který to bude vytvářet, mi nemohl ukrást tento nápad – ve smyslu, že bych mu řekl tento nápad a on by nakonec spolupráci odmítl a vytvořil si tento projekt pro sebe. Nebo druhá možnost zneužití, že by programátor spustil kopii tohoto projektu, který pro mě vytvořil, případně tuto kopii poskytl třetí straně, která by ho spustila.

Jak to mám smluvně ošetřit? Když standardně není konkureční doložka součástí smlouvy o dílo a tudíž nevím, jestli by to bylo platné.

Děkuji za relevantní odpovědi:)

Nejlepší odpověď
anonym

Smlouva má mít minimálně některé náležitosti (druh smlouvy, kdo, komu, co , datum, podpis aj.). Ve smlouvě může být cokoliv, na čem se dohodnou obě strany a není to v rozporu s legislativou ČR. Takže si tu doložku tam šoupni. Buď na to přistoupí nebo ne.

Další odpovědi
autacek

Smluvně se to dá ošetřit a porušení dohody lze následně, byť komplikovaně, vymáhat (soudně). Je třeba si dát ovšem pozor, aby již v (návrhu) textu smlouvy vlastně nebyl popsán Váš přesný záměr, protože by se docela dobře mohlo stát, že k podpisu smlouvy nedojde a nápad bude fuč.