Feefas

Smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 2 měsíce

Dobrý den. Mám podepsanou smlovu o podnájmu na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 2 měsíců.Nájem majiteli platím 5000Kč.Zbylé polatky-internet,elektřina si platím na sebe zvlášť.Kauci jsem složil v ceně 2 nájmů tedy 10000.Stala se situace že potřebuju do konce měsíce vykllidit a ukončit smlouvu protože mi byla nabídnuta práce mimo mé současné bydliště.Mám nárok na vrácení kauce nebo si ji majitel nechá z důvodů 2 měsíční výpovědní lhůty? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Pájo

Zkuste se domluvit.

Další odpovědi
AndreiRanger

Návratnost kauce by měla být součástí nájemní smlouvy, někdo si kauci nechává, někdo ne. Všeobecně se využívá jako záruka oproti způsobeným škodám. Bohužel se asi nedá říct ani jedno ani druhé, ale v případě, že se nedohodnete jinak ( jako lidé ) majitel má právo si kauci ponechat.

anonym

Tento dotaz už je zde podruhé. Jedná se o jasné porušení pravidel. Laskavě si přečtěte odpovědi, které už Vám byly poskytnuty.

Sůwa

Našla jsem ti tohle :http://www.prav­nik.cz/poradna/i-4618-vypoved-najemni-smlouvy-vraceni-kauce.html
Když si zadáš do vyhledávače „vrácení kauce“, je tam odkazů víc. Nedivím se, žes položil stejnou otázku znovu, odpovědi byly nekonkrétní. Zkus stejný dotaz položit i na www.poradte.cz, tam máš větší šanci na úspěch 🙂