autacek

Šmírování lidí v autech vláda zřejmě považuje za úplnou samozřejmost. A co Vy?

https://nazory­.aktualne.cz/ko­mentare/cina-nas-vzor-smirovani-lidi-v-autech-jako-samozrejmost/r~d6a19b04­474611ea9ec9ac1f6b2­20ee8/

Nejlepší odpověď
elkon

Chovám se normálně, tak mě to nezajímá. Strach má ten, kdo nemá čisté svědomí.

Další odpovědi
Bobek 2

V letecké i v drážní dopravě je samozřejmostí, že každý dopravní prostředek je sledován. V silniční dopravě nadále trvá stav, kdy 90 % řidičů soustavně porušuje spoustu předpisů a považuje se to za normální. Nebo dodržují předpisy jenom když vědí, že je nablízku policajt, radar nebo kamera. Souhlasíš s takovým stavem, nebo máš nějaký návrh, jak by se to dalo řešit?

Pepa25

Kubík zachytil exministra cestou z posilovny a kauza je na světě. Fendrych k tomu jen napsal plamenný komentář.

Teď fakta: vyjádření BIS je v odkazu. Co je v novele zákona (227/2019 Sb.) si může každý přečíst (Státní fond dopravní infrastruktury zajistí dálkový a nepřetržitý přístup k údajům obsaženým v evidenci vozidel v systému časového zpoplatnění Ministerstvu vnitra, Policii České republiky, Generální inspekci bezpečnostních sborů a orgánům Celní správy České republiky.). Že je systém elektronických známek postavený na evidenci je myslím jasné a jak jinak to kontrolovat než kamerami netuším.

Zdroj: https://www.bis­.cz/aktuality/bis-nepozadovala-zadny-tajny-sledovaci-system-d7c7f546.html

orwell

Každá vláda bude považovat šmírování lidí za úplnou samozřejmost, zatímco každému rozumnému jednotlivci to bude vadit. Smutné je sledovat, jak nám tu před očima vzniká společnost orwellovského typu a ještě smutnější je číst názory některých méně prozíravých občanů: „Já nic špatného nedělám, tak ať si mě nahrávají, filmují a fotí dle libosti.“ Na to lze říct jen: Má ty svatá prostoto! Je třeba si uvědomit, že pokud něco takového vznikne a dá se zneužít, tak zneužito bude na 100%! Jelikož jsem „orwell“ tak to musím vědět 🙂 Je ale fakt, že se toho nyní využívá proti Babišovi. Avšak tenhle trend byl započat už v době nástupu mobilů, platebních karet, prvních kamer v ulicích,… tohle je jen důsledné pokračování. A za tohle všechno Babiš opravdu nemůže. Ale ani on s tím nic neudělá, protože to nejde! Nelze čůrat proti větru a tenhle je opravdu silný.
A propos, těch uniklých dat v minulosti bylo málo? Není to tak dlouho, kdy se národ bavil nahranými hovory jisté Janinky a Péti, pak také záznamem rozhovorů syna Babiše s našimi investigativními novináři, dále rozhovor samotného Babiše s kýmsi (už si nepamatuji jméno), bylo-li potřeba ho zdiskreditovat před veřejností že lže a našlo by se toho víc. Data jednou pořízená se dají mnohokrát zálohovat a uchovávat prakticky neomezeně dlouho. A žádný zákon o jejich mazání po určité době na tom nic nezmění. Stále platí (už od nepaměti), že chceš-li s někým manipulovat, musíš na něj něco vědět! Pak se divme, že jsme stále tam, kde jsme, i když volíme pokaždé někoho jiného.

Edison

Elkonovi je evidentně jedno, že (nejen) vláda dělá ze slušných lidí lumpy, které je třeba šmírovat na každym kroku. Včetně něj.

Arne1

U nás to zatím samozřejmost není. Ale u nám nadřazené velmoci (USA) je to běžné, tam si na nějaké svobody hrají jen na papíře.

Ametyst

Je to hrozné. Dnes jsme podezřelí všichni, protože se nesmí rozlišovat podle barvy pleti a diskriminovat menšiny.

Kryšpín

Pokud jsou otevřené hranice, nedostatek policistů a velká část skoro řidičů nezná omezení rychlosti, dávat znamení o změně směru jenom občas, nedodržování bezpečné vzdálenosti, vybrždóvání a další kousky je dle mého uvedené samozřejmost.

Edison

Elkone, co předpokládáš příště, že vláda z osobních svobod, po omezení práva na soukromí, ukrojí, co?