Venca Vrána

Smí zdravotnický asistent manipulovat a aplikovat opiáty? (př. Dolsin)

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Asistent manipuluje s léky pod dohledem lékaře. Sám může akorát převlékat postele a měřit kolik moči je v bažantu:-(( Profese na nic:-(

Další odpovědi
da ny

Zdravotnický asistent je (v současné době) NZP, pracující pod dohledem zdravotní sestry.
Neměl by přijít do kontaktu s žádnými léky a s opiáty už vůbec ne..
viz. náplň práce: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zdravotnic­k%C3%BD_asistent

Venca Vrána

S léky manipulovat může běžně pod dohledem sestry, aplikovat injekce smí též… ptám se na konkrétně na opiáty..