samicek333

Smí učitelka svým žákům nadávat?

Smí učitelka svým žákům nadávat do kreténů? Nedávno nám takhle vynadala(naší třídě) naše třídní učitelka, může si tohle učitelka dovolit? Vím že seřvala i nějaké žáky, že třeba něco neměli, např nějaký sešit atd., poslala je někam a byla dost hnusná. Mně se nedávno udělalo zase zle, ale tentokrát ve škole a ona mě seřvala, že s ním mám nějaký problém, že sem napsala domů smsku, jenže to dělá hodně lidí a nikomu jinýmu to nevadí. Pak přišla do třídy a ještě aby mě ponížila tak říkala, jakej jsem chudáček atd… jenže naše třída jí zná. Já nevim no, ale vylejvá si vztek na třídě dost často, může tohle dělat?
Doplňuji:
Vztah s ní mám šopatný, dost si na mě a pár žáků zasedla, pokaždý, když něco řeknu je to špatně a nelíbí se jí to, pořá si mě dobírá, tak jsem na ní posledně byla už taky trochu drzá, ona se naštvě když má pravdu někdo jinej než ona…
Naši rodiče i rodiče jiných žáků i už stěžovali, v září se to má prý řešit, všichni jsme si stěžovali anonymně…

Nejlepší odpověď
baghira

Ono když má plnou třídu kreténů, to je pak těžký se udržet, taky je jenom člověk.

Další odpovědi
Rocker

Máme ve škole(ZŠ) pana učitele,od kterého se občas ze třídy ozve-Chováte se jako banda debilů-apod.Je ale třeba podotknout,že má naprostou pravdu.Nikdy si nikdo nestěžoval,jinak s dětmi vychází jako kamarád

blesk26

Nevím jak to je ve vaší třídě, třeba si to nezasloužíte, třeba má opravdu nějaký komplex, ale co dnes vidím některé ty smrady ze základních škol, tak já bych u nadávek asi nezůstal … když je neumí vychovat rodiče, měla by alespoň škola, jenže ta to má zakázané :(

Jinak samozřejmě by učitelka nadávat žákům neměla, natož se jich dotknout … je to ale špatně, protože si pak respekt nemůže vytvořit.

My měli na základce jednoho učitele, který se toho nebál, přišel za studentem se slovy: „sundej si optiku, ať ti ji nerozbiju“ a jednu mu klidně natáhnul, později chodil už i preventivně. Nikdo si nestěžoval, my se tím docela bavili, žádné trauma studentovi nezpůsobil a měl respekt a nikdo nezlobil. Byl to jeden z nejlepších učitelů na škole. Takhle by to mělo chodit.

casey

Takhle se chovat nesmi. Muzete si stezovat k rediteli. Nevim v jake skole, rocniku to je, ale nejlepe nejaky rodic.
Otazka je, jaky pak s ni budete mit vztah

Berušinka

Tohle si opravdu nesmí dovolit – i když by občas neškodila třeba rákoska =P

iceT

Pravděpodobně špatně spí a pak si vylívá zlost na žácích nebo řeší nějaké jiné osobní problémy a nebo se tímto způsobem snaží získat si respekt,což teda dělá dost blbě.

ten který je

No stávat by se to nemělo,ale jen jestli paní učitelku taky tak trochu nezlobíte?!Bud ráda že na vaší škole neučí soudruh Makarenko,ten by vám ukázal co je to kázen.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­ton_Semjonovi%C4%8D_Ma­karenko

Deter

A nejedná se náhodou o paní učitelku Novákovou? :D Mám totiž ze školy úplně stejnou zkušenost s podobným (zřejmě stejně zamindrákovaným) exemplářem.

Sice, jak píše baghira, udržet nervy na uzdě, když je třída plná exotů, je určitě těžký, ale pokud to učitel nezvládne, nemá tam co dělat. Učitelé mají jít žákům příkladem, ne do nich jen suše prát teorii. Takhle by se teda rozhodně chovat neměla a stížnost je možná na místě – i když ti to bude velmi pravděpodobně k ničemu :)

mosoj

A jakými pak nadávkami vás ta paní učitelka častovala.
Možná že to chtělo ještě pohlavek.

samicek333

Myslím že plná třída kreténů nejsme, ona jediná má problém…podle jiných učitelů patříme mezi ty bezproblémověj­ší třídy