Avatar uživatele
kapka

Smí si soukromá osoba zabrat a přehradit cestu, kde vede turistická značka?

Jedná se odhadem o kilometr cesty. Nedá se to ani nijak obejít po jiné cestě. Kde se na to zeptat, na obecním úřadě? Myslela jsem si naivně, že označená turistická trasa slouží veřejnosti a nemůže být soukromá, respektive nesmí být nepřístupná. Asi jsem se spletla. Často jsem ji využívala, teď je celkem problém, že už nemůžu.

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, ivzez, Drap, Dochy, Kepler před 2028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nějak tomu nerozumím. Že by značená turistická cesta vedla přes něčí soukromý pozemek? Jedině v tom případě by mohl majitel znemožnit vstup. Ano, zeptal bych se na OÚ, do jehož katastru onen pozemek patří.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud je majitelem cesty a neni na cestě žádné věcné břemeno, tak může. Bohužel někdy takto v určitých usecích turistické cesty vedou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Není otázkou, zda může zahradit cestu, kde vede turistická značka, ale zda danou cestu vůbec zahradit může. Turistická značka na to nemá vliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Kdo je majitelem pozemku na kterém ta cesta je ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Značené turistické trasy spravuje KČT. Značení nesouvisí s majetkovými právy. Cesta se může stát z různých důvodů neschůdná. Bylo by dobré vyrozumět místní KČT, aby mohl trasu opravit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Ano, občas se to stává, většinou pokud se vlastník pozemku rozhodne více netrpět užívání této cesty jinými osobami a není-li případné užívání zajištěno věcným břemenem. Nedávno jsme narazili při průchodu údolím řeky Oslavy, které zatarasil jeden nejmenovaný podnikatel, co si vzal kdysi za ženu „princeznu Jasněnku“. A zabral to i se zříceninou hradu, prý aby mu nekoukali lidi na pozemek. No a kdo mu cestu a pozemky prodal, to se můžete zeptat na obci… škoda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.

Upravil/a: Herjulfson

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek