kapka

Smí si soukromá osoba zabrat a přehradit cestu, kde vede turistická značka?

Jedná se odhadem o kilometr cesty. Nedá se to ani nijak obejít po jiné cestě. Kde se na to zeptat, na obecním úřadě? Myslela jsem si naivně, že označená turistická trasa slouží veřejnosti a nemůže být soukromá, respektive nesmí být nepřístupná. Asi jsem se spletla. Často jsem ji využívala, teď je celkem problém, že už nemůžu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nějak tomu nerozumím. Že by značená turistická cesta vedla přes něčí soukromý pozemek? Jedině v tom případě by mohl majitel znemožnit vstup. Ano, zeptal bych se na OÚ, do jehož katastru onen pozemek patří.

Další odpovědi
Drap

Pokud je majitelem cesty a neni na cestě žádné věcné břemeno, tak může. Bohužel někdy takto v určitých usecích turistické cesty vedou

Dochy

Není otázkou, zda může zahradit cestu, kde vede turistická značka, ale zda danou cestu vůbec zahradit může. Turistická značka na to nemá vliv.

Arne1

Kdo je majitelem pozemku na kterém ta cesta je ?

Hlada

Značené turistické trasy spravuje KČT. Značení nesouvisí s majetkovými právy. Cesta se může stát z různých důvodů neschůdná. Bylo by dobré vyrozumět místní KČT, aby mohl trasu opravit.

autacek

Ano, občas se to stává, většinou pokud se vlastník pozemku rozhodne více netrpět užívání této cesty jinými osobami a není-li případné užívání zajištěno věcným břemenem. Nedávno jsme narazili při průchodu údolím řeky Oslavy, které zatarasil jeden nejmenovaný podnikatel, co si vzal kdysi za ženu „princeznu Jasněnku“. A zabral to i se zříceninou hradu, prý aby mu nekoukali lidi na pozemek. No a kdo mu cestu a pozemky prodal, to se můžete zeptat na obci… škoda.

Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.