jirka F

Smí se v autobusech MHD volat?

Jezdím už 5 let (2× za měsíc) městskou hromadnou dopravou v Hradci Králové do té Fakutní nemocnice a nikdy jsem tam neviděl zákaz volání a jednou tam jela paní, která telefonovala, a ta druhá, co vedle ní seděla, tak do ní pořád remcala „tady se nesmí volat“, a žádný zákaz volání tam nebyl, tak jak to teda je – smí se v autobusech MHD volat, nebo ne?

Nejlepší odpověď
briketka10

Může. Zákaz volání mobilem není to jen té paní praskaly nervy :)

Další odpovědi
marci1

Může se telefonovat, ale tak, aby to neobtěžovalo ostatní cestující. Hovor omezit na nejnutnější dobu, třeba s tím, že volajícímu zavoláme později. Ostatní cestující určitě nezajímá, kde zrovna jsme, co jsme snídali, jestli Fanda dostal pětku, že jsme v noci nespali ap. 🙂
http://www.dpp­.cz/slusne-chovani-v-dopravnich-prostredcich/

UltraFan

Zakázané to není, ale občas, když tam důchodci řvou přes celou tramvaj, jak nakoipili levně v kauflandu, tak bych to i zakázal 😁

Lamalam

Jak je to v Hradci netuším, ale všude jinde se telefonovat smí. Ovšem nesmíš tím rušit řidiče.

Dismas

U nás je v jednom autobuse MHD nálepka se přeškrtnutým mobilem, akorát ji tam nalepili ještě u původního německého provozovatele (v jiných autobusech jsem to neviděl) a všichni ten zákaz ignorují.

atlas

Nikdy sem si nevšiml ,že by bylo zakázáno volat. Naopak spíš se vždycky dovím rodinné trápení, co kde mají v akci a podobně :D.. Ale kdyby byl zákaz, to bylo pokut!

Hans51

Telefonování v prostředcích hromadné dopravy zakazuje etiketa. Její pravidla jsou však (většinou) vymahatelná pouze v rámci sociální interakce, rozhodně ne zákonem.