Andrej99

smí se sekat v dešti?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud budeš sekat kosou, tak to půjde dokonce lépe než když je tráva suchá.

Další odpovědi
Dochy

Na kosu je dobrá mokrá (vlhká) tráva. Na sekačku spíš suchá (mokrá se Ti bude lepit a zasírat stroj). Pak ještě záleží co zvládne sekačka (viz. návod), elektrickou bys rozhodně na déšť neměl vytahovat.

www

Pokud máš na mysli louku i cokoliv podobného, zákon to neřeší. Pouze vyhlášky obcí z důvodu hluku při použití motorových sekaček.
Chceš-li ale sekat např. seno ap. v dešti pro další použití, není to vhodné z hlediska následného zpracování hned z mnoha důvodů.

marci1

Ne. Ideální je sekat, když trávník není mokrý. Tak asi 2 dny po dešti.

anonym

to se lepí na tu sekačku, není to dobrý nápad

autacek

Pokud je sekačka elektrická, dával bych si pozor na třídu IP krytí, abys nedostal ránu. Jinak, souhlas co píší jiní. Víc to zaneřádí sekačku. Ještě by mohl být problém kdybys ji měl na krmné účely, tam by mohl být problém se zapařením, ale do kompostu je to jedno…

isteron

Za rána, za rosy, najlepšie sa kosí !

marta52

kosou určitě ano, elektrickou sekačku by mohla voda poškodit, hlavně nesekat a nehrabat trávu v bouřce, znám případ, že paní byla v bouřce na louce, měla zlatý řetízek a poté, co do ní udeřil blesk, tak jí na krku zbylo po řetízku jen spálené místo, život jí zachránil syn, který jí dával umělé dýchání a masíroval srdce

jáára

Smí, zkus to

Klára K.

Sekačka ti zreziví, a kosa tak, pokud ji hned po použití neutřeš, takže bych nedoporučovala…

honza19hk

smí záleží jakou sekačkou.Třeba tu co máme na traktoru ta bere i pařezy takže mokrá travá ji nevadí.
Otázka je zda se ti to bude líbit,běhat mokrej za sekačkou.
A nebo si kup tohle http://www.you­tube.com/watch?v=c8y­aWtaLCBk

Jana5678

Osobně bych to nezkoušela, jelikož vy asi nastydnete a pokud chcete sekat se sekačkou, tak si jí určitě rozbijete. Nedávno jsem si pořídila nové náhradní díly na zahradní techniku na internetových stránkách https://www.kar­danka.cz/ a musím říct, že jsem si užila při jejich instalaci. Bylo to jako skládání puzzle, kdy jsem sestavovala jednotlivé dílky dohromady. Jsem hrdá na to, že jsem to zvládla sama a ušetřila peníze za profesionální opravu.

tyna.ryglova

Já bych teda v dešti sekat trávu nechtěla, ani mě to nikdy nenapadlo. Máme benzínovou sekačku z https://www.na­radinazahradu­.cz/ , odkud kupujeme veškeré nářadí pro zahradu a myslím si, že ani ona by neměla radost z toho, když by na ni pršelo.